EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Pokuta 250 tisíc za azylanta je zlý sen, tvrdí slovenský europoslanec Maňka

Pokuta 250 tisíc za azylanta je zlý sen, tvrdí slovenský europoslanec Maňka

BRATISLAVA – Poplatok 250 tisíc eur za jedného utečenca pre krajiny, ktoré ich odmietnu prijať, je podľa europoslanca Vladimíra Maňku (Smer-SD) zlý sen. S takýmto návrhom prišla Európska komisia.

Vladimír Maňka určite takýto návrh v Európskom parlamente nepodporí. “Dúfam, že sa proti nemu postaví viac členských štátov, pretože všetci vidia, že systém záväzných kvót sám o sebe zlyhal,” zdôraznil. Šírenie negatívnej myšlienky sankcií rozbíja podľa neho naše partnerstvo, pomáha extrémizmu a nenávisti a neprináša dobré riešenia.

Národné riešenia

Obyvatelia Únie prestali podľa Maňku veriť európskym riešeniam a prikláňajú sa k národným riešeniam. “Ak máme obnoviť ich dôveru, potrebujeme im ponúknuť spoločné európske riešenia, ktoré budú fungovať. Ak si vypočujeme prejavy mnohých politikov zo západnej Európy na začiatku migračnej krízy a ak ich porovnáme s tým, čo hovoria dnes, tieto názory sa líšia o 180 stupňov,” upozornil.

Maňka sa potom nečuduje, že obyvatelia mnohých krajín potom majú pocit, že európski politici iba reagujú na udalosti, ale nepozerajú sa ďalej dopredu a nevidia správnu cestu k cieľu. “Aj preto v Európe silnejú populisti a extrémisti,” vyhlásil europoslanec.

Menej migrantov

Ľudia si podľa Maňku myslia, že sme mohli mať v Európe o státisíce menej migrantov a nemuselo ich toľko umrieť, keby sme od začiatku riešili veci tak, ako to pred rokom navrhovali niektorí politici z východnej a strednej Európy.

Viac..  PREHĽAD: Toto sú aktuálne údaje o príchodoch migrantov do Talianska

“Až dnes to tak konečne začíname riešiť – strážiť vonkajšie hranice, vracať po dohode Turecku a ďalším krajinám migrantov na ich územie a tak odradiť ďalších. Viditeľne sa znižuje ich počet. Potrebujeme sa vzájomne počúvať a nemôžeme sa chcieť navzájom trestať bez toho, aby sme sa snažili pochopiť dôvody a vysvetlenia toho druhého,” konštatoval Maňka.

Osem percent

Na Slovensku žije podľa europoslanca 8 percent ťažko integrovateľného obyvateľstva a sami by sme potrebovali pomoc. “Napriek tomu prejavujeme v migračnej kríze solidaritu a navrhli sme najlepšie riešenia. Stále počúvame názory, že niektoré nové členské štáty nie sú solidárne. Úroveň solidarity obyvateľov krajín Únie vyjadrená Gaussovou krivkou ukazuje, že cítenie a solidarita obyvateľov východnej, strednej a západnej Európy sú rovnaké,” uviedol s tým, že solidarita sa nemusí prejavovať len tým, že niekto príjme viac utečencov iný menej.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

Horst Seehofe

Seehofer dal Merkelovej ultimátum, ak ho nesplní, začne konať po svojom

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer dal ultimátum kancelárke Angele Merkelovej. Kancelárka má podľa jeho vyjadrenia …