EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / PONUKA PRÁCE/STÁŽÍ V EÚ / SLOBODA. ROVNAKÉ PRÁVA. ZRUŠENIE TRESTU SMRTI. To je odkaz inšpiratívnej Maryam Rajavi

SLOBODA. ROVNAKÉ PRÁVA. ZRUŠENIE TRESTU SMRTI. To je odkaz inšpiratívnej Maryam Rajavi

V roku 2014 sa konalo v hlavnom meste Francúzka, Paríži „Medzinárodné zhromaždenie za slobodný Irán“. Zúčastnilo sa ho viac ako 300 iránskych združení z celého sveta, rôzne organizácie a študenti z Austrálie, Kanady, USA a Európy.

Na podujatí za zhromaždilo viac ako 100 000 ľudí, ktorí prišli podporiť 10 bodový plán Maryam Rajavi (prezidentka rady pre odpor v Iráne)  a vypočuť si ďalších významných rečníkov z Ameriky a iných krajín.

Príchod Maryam Rajavi na javisko bol veľmi emotívny, sprevádzaný národnou hymnou a podporou davu. V jej prejave zdôraznila, že chcú pomôcť vybudovať republiku, ktorá bude postavená na všeobecnom volebnom práve, slobode vyjadrovania a bezpodmienečnom prístupe všetkých k internetu. Zároveň sa zaväzujú zrušiť trest smrti, oddeliť cirkev od štátu a zrušiť všetky formy diskriminácie voči nasledovníkom akéhokoľvek náboženstva a vyznanie. Veria v rovnosť mužov a žien v politických, sociálnych a ekonomických oblastiach; veria v právny štát a spravodlivosť, zaväzujú sa dodržiavať Všeobecnú deklaráciu ľudských práv aj iné medzinárodné dohody a zmluvy. Nakoniec zdôraznila, že chcú Irán bez zbraní hromadného ničenia a budú za to bojovať.

Viac..  Chceš aby sa cestovanie stalo súčasťou tvojej práce? Tento sen si môžeš splniť vďaka organizácii pre ľudské práva Civil Rights Defenders!

Dúfajme, že sa odkaz tohto zhromaždenia a od Maryam Rajavi dostane do tých správnych uší a táto krajina sa postupne začne meniť k lepšiemu. Pretože, jej občanov čaká ešte veľmi dlhá cesta, kým ich prosby budú vypočuté. A preto je takáto iniciatíva potrebná aj naďalej.

„Medzinárodné zhromaždenie za slobodný Irán“ sa konalo v Paríži v roku 2015 a koná sa aj v roku 2016, a to presne 9. júla. Tento rok na konferencii uvidíte aj orchester z Albánska a dvoch rečníkov zo Slovenska.

Kto by mal záujem zúčastniť sa výletu, počas ktorého navštívite konferenciu a druhý deň je celý voľný v Paríži, tak odchod je 8. júla a príchod 11. júla na Slovensko autobusom.  Cena výletu je 40 eur, s tým, že v cene je zahrnuté jedlo počas konferencie (sendviče + voda), ubytovanie 1 noc v hoteli + raňajky a cesta do, z Paríža. Účasť na konferencii je nutná, inak si účastník musí zohnať ubytovanie sám.

V prípade záujmu píšte na shynini1@gmail.com.

 

 

 

 

 

O mib

Odporúčame pozrieť

chudoba

Riešme spolu problém zvaný chudoba. Na Slovensko pristavili špeciálny autobus

BRATISLAVA / Riešme spolu problém zvaný chudoba – aj takto by sa dala opísať aktuálna celoeurópska …