Veritelia nútia Grécko, aby prijímalo ďalšie reformy

Poslanci budú v utorok od 15h00 diskutovať s komisárom pre hospodárske záležitosti Pierrom Moscovicim o najnovšom vývoji v rokovaniach v súvislosti s gréckym programom ekonomických úprav. Členovia pracovnej skupiny EP pre finančnú pomoc navštívili Grécko v rámci poslaneckého prieskumu koncom marca.

Grécko a jeho veritelia sa pokúšajú sfinalizovať prvú revíziu tretieho gréckeho programu ekonomických úprav, na základe ktorých by Atény mohli čerpať ďalšiu časť finančnej pomoci, ktorej celkový objem v rokoch 2015 – 2018 predstavuje maximálne 86 miliárd eur. Na uvoľnenie prostriedkov pre Grécko je nevyhnutné, aby sa vláda s veriteľmi dohodla na potrebných reformách.

 Pracovná skupina EP pre finančnú pomoc

Konferencia predsedov (predseda EP a lídri politických skupín v Parlamente) schválila dňa 21. januára 2016 sériu opatrení na posilnenie dohľadu Európskeho parlamentu nad programami finančnej pomoci poskytovanými na úrovni EÚ. Súčasťou týchto opatrení bolo aj zriadenie takzvanej Pracovnej skupiny pre finančnú pomoc (FAWG) v rámci výboru EP pre hospodárske a menové veci a vysielanie poslancov na prieskumy do pomoc poberajúcich členských štátov.

Viac..  Ivan Štefanec: Československo dalo Slovákom šancu na rozvoj v Európe

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

Tento týždeň v Európskom parlamente: koronavírus, rozpočet, právny štát

Tento týždeň čakajú europoslancov schôdze výborov aj plenárne zasadanie. Venovať sa budú koronakríze, rozpočtu a …