EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Veritelia nútia Grécko, aby prijímalo ďalšie reformy

Veritelia nútia Grécko, aby prijímalo ďalšie reformy

Poslanci budú v utorok od 15h00 diskutovať s komisárom pre hospodárske záležitosti Pierrom Moscovicim o najnovšom vývoji v rokovaniach v súvislosti s gréckym programom ekonomických úprav. Členovia pracovnej skupiny EP pre finančnú pomoc navštívili Grécko v rámci poslaneckého prieskumu koncom marca.

Grécko a jeho veritelia sa pokúšajú sfinalizovať prvú revíziu tretieho gréckeho programu ekonomických úprav, na základe ktorých by Atény mohli čerpať ďalšiu časť finančnej pomoci, ktorej celkový objem v rokoch 2015 – 2018 predstavuje maximálne 86 miliárd eur. Na uvoľnenie prostriedkov pre Grécko je nevyhnutné, aby sa vláda s veriteľmi dohodla na potrebných reformách.

 Pracovná skupina EP pre finančnú pomoc

Konferencia predsedov (predseda EP a lídri politických skupín v Parlamente) schválila dňa 21. januára 2016 sériu opatrení na posilnenie dohľadu Európskeho parlamentu nad programami finančnej pomoci poskytovanými na úrovni EÚ. Súčasťou týchto opatrení bolo aj zriadenie takzvanej Pracovnej skupiny pre finančnú pomoc (FAWG) v rámci výboru EP pre hospodárske a menové veci a vysielanie poslancov na prieskumy do pomoc poberajúcich členských štátov.

Viac..  Lajčák: Keď sa pozerám na EÚ a NATO, tak nevidím konkurenciu, ale komplementaritu

O dac

Odporúčame pozrieť

dph

Členské štáty EÚ stratili na príjmoch z DPH takmer 150 miliárd EUR

Podľa novej štúdie, ktorú uverejnila Európska komisia, krajiny EÚ stratili v roku 2016 takmer 150 …