EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / SPOTREBITEĽ / Maďarom nevyhovuje kvalita českého a slovenského mlieka, sťahujú ho z trhu

Maďarom nevyhovuje kvalita českého a slovenského mlieka, sťahujú ho z trhu

BRATISLAVA – Slovenské mlieko, ktoré vyvážame do Maďarska, podľa tamojších orgánov nespĺňa normy. Je vraj pritučné. Podľa Maďarov naše vyvezené trvanlivé mlieko obsahuje viac ako 1,5 percenta tuku, a preto nespĺňa požadovanú kvalitu.

Maďarské ministerstvo pôdohospodárstva  na svojej stránke informuje, že šesť druhov slovenského a českého trvanlivého mlieka neprešlo testami kvality maďarských úradov.

Testy odhalili, že slovenské a české mlieko obsahuje menej tuku, ako by malo, a preto podľa tejto správy už spolu 21 tisíc litrov mlieka stiahli z trhu.

Nízka cena

Naša štátna a potravinová správa z Maďarskej strany nedostala žiadnu informáciu a situáciu preveruje. Správa o nevyhovujúcej kvalite nášho mlieka sa zatiaľ neobjavila ani vo výstražnom systéme, ktorý o nebezpečenstve informuje aj ostatné krajiny.

Viac..  Miroslav Žiak: Nevolíš, nemôžeš sa sťažovať

Podľa štátnej potravinovej správy naše mlieko nie je nebezpečné ani zdraviu škodlivé a podľa riaditeľa pravdepodobne ide o problém s prebytkami mlieka a jeho nízkou cenou, ktoré výrobcov likviduje.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Jurzyca

Eugen Jurzyca: Európska únia má na život ľudí na Slovensku obrovský vplyv

Eugen Jurzyca, kandidát na europoslanca odpovedá na otázky o eurovoľbách 2019, Európskej únii a Európskom parlamente. Eugen …