Maďarom nevyhovuje kvalita českého a slovenského mlieka, sťahujú ho z trhu

BRATISLAVA – Slovenské mlieko, ktoré vyvážame do Maďarska, podľa tamojších orgánov nespĺňa normy. Je vraj pritučné. Podľa Maďarov naše vyvezené trvanlivé mlieko obsahuje viac ako 1,5 percenta tuku, a preto nespĺňa požadovanú kvalitu.

Maďarské ministerstvo pôdohospodárstva  na svojej stránke informuje, že šesť druhov slovenského a českého trvanlivého mlieka neprešlo testami kvality maďarských úradov.

Testy odhalili, že slovenské a české mlieko obsahuje menej tuku, ako by malo, a preto podľa tejto správy už spolu 21 tisíc litrov mlieka stiahli z trhu.

Nízka cena

Naša štátna a potravinová správa z Maďarskej strany nedostala žiadnu informáciu a situáciu preveruje. Správa o nevyhovujúcej kvalite nášho mlieka sa zatiaľ neobjavila ani vo výstražnom systéme, ktorý o nebezpečenstve informuje aj ostatné krajiny.

Viac..  Slováci minuli počas karantény na potraviny podľa Slovenskej sporiteľne už viac ako 48 miliónov eur

Podľa štátnej potravinovej správy naše mlieko nie je nebezpečné ani zdraviu škodlivé a podľa riaditeľa pravdepodobne ide o problém s prebytkami mlieka a jeho nízkou cenou, ktoré výrobcov likviduje.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Rúško alebo respirátor. Odborníci v tom majú jasno

BRATISLAVA / Slovensko naďalej zápasí s nedostatkom špeciálnych vysokoúčinných respirátorov, ktoré akútne potrebujú naši lekári. Aj …