Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: Kancelária IŠ.

Ivan Štefanec: Slovenské predsedníctvo by sa malo zaoberať aj rozvojom malého a stredného podnikania

Podľa poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca (KDH, EĽS) by sa slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie malo zaoberať aj podporou malého a stredného podnikania a inováciám v tejto oblasti.

Malé a stredné podniky tvoria chrbtovú kosť slovenskej aj európskej ekonomiky. Od ich rozvoja a prosperity závisí, či bude v budúcnosti prosperovať aj naša ekonomika. V rámci priorít hospodársky rast a jednotný digitálny trh by sme mali hovoriť aj o tom, aké výzvy a riziká malých a stredných podnikateľov v najbližšom období čakajú. Digitalizácia ekonomiky síce uľahčí cezhraničný obchod, no zároveň absentuje program školení a podpory živnostníkov a malých podnikateľov, ktorý tak môžu mať konkurenčnú nevýhodu oproti veľkým firmám. Plány na oživenie európskeho priemyslu a hospodárskeho rastu zas nemôže byť založený len na veľkých projektoch, ale v najvyššej možnej miere na ňom musia participovať aj malé a stredné podniky.“

Podľa Štefanca je predovšetkým úlohou národných vlád, aby vytvárali vo svojich krajinách také podnikateľské prostredie, z ktorého budú profitovať všetci.

Viac..  I. Korčok: Od našich veľvyslanectiev čakám, že dokážu čítať trendy a identifikovať slovenský záujem

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: V EÚ sú už vakcíny pre 70% dospelej populácie, je na členských štátoch aby túto šancu využili

“Po pomalšom začiatku sa spoločný európsky nákup vakcín naplno rozbehol a dnes máme (aj po …