Si mladý, aktívny a zaujímaš sa o veci verejné? Nenechaj si ujsť tento seminár!

 

Bundeswehr Centre for Public Affairs (ZInfoABw) uskutoční v poradí už 5. Európsky seminár, ktorý sa bude konať 10. – 17. septembra 2016.

Ústrednou témou seminára bude myšlienka spoločnej bezpečnej Európy. Preto hľadáme tridsiatich aktívnych ľudí vo veku 25 – 40 rokov, ktorí sa primárne zaujímajú o oblasť vedy, priemyslu, politiky či vojenských záležitostí.

Program bude zahŕňať eventy v Bonne, Kolíne nad Rýnom, Brunssume (Holandsko), Geilenkirchen, Bruseli a Berlíne. Semináre napriek tomu, že sa budú konať na rozličných miestach, ponúknu množstvo príležitostí na komunikáciu, informácie, budovanie dôvery a v neposlednom rade zvýši povedomie o prevládajúcej politickej situácii.

Seminár bude prebiehať v angličtine.

Osobné náklady každého účastníka budú 300 eur. Zahŕňať budú ubytovanie, dopravu, jedlo.

Žiadosť v angličtine by mala obsahovať motivačný list, životopis a nedávnu fotografiu. Predložená by mala byť v elektronickej podobe najneskôr do 26. júna 2016,  na emailovú adresu SicherheitspolitikSeminare@bundeswehr.org

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracovali Miroslav Hajnoš a Michaela Barnová.

 

O mib

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak

Europoslanec Pollák: Po Igorovi Matovičovi je Eduard Heger druhý premiér v slovenskej histórii, ktorý si s nami prišiel pripomenúť hrôzy rómskeho holokaustu

Aj dnes je potrebné mladým generáciám pripomínať, že rasizmus, rôzne formy diskriminácie a nenávistné prejavy …