EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / EP: Musíme počúvať, čo o budúcnosti hovoria mladí ľudia

EP: Musíme počúvať, čo o budúcnosti hovoria mladí ľudia

Budova EP v Štrasburgu praskala minulý víkend vo švíkoch. Konalo sa tu totiž Európske podujatie pre mládež, na ktoré sa prihlásilo okolo 7500 mladých ľudí z celej Európy. Mali tu možnosť diskutovať nielen s europoslancami ale aj s predstaviteľmi podnikateľského prostredia či občianskej spoločnosti. EP im tak chcel dať možnosť, aby vyjadrili svoje názory na pálčivé problémy súčasnosti a nápady, ako ich riešiť. Chcete vidieť, ako to v Štrasburgu vyzeralo?

Európske podujatie pre mládež (EYE 2016) v piatok 20. mája slávnostne otvorili podpredsedovia Parlamentu Mairead McGuiness, Sylvie Guillaume, Rainer Wieland a Ulrike Lunacek. “Vaše nápady budú inšpiráciou pre poslancov Európskeho parlamentu. Musíme počúvať, čo o budúcnosti hovoria mladí ľudia,” povedala účastníkom Sylvie Guillaume.

Viac..  Merkel: Podmienky pre utečencov musia byť lepšie. Nemecko nemôže byť sebecké

EYE 2016 sa zúčastnilo okolo 7500 mladých ľudí vo veku 16-30 rokov z 39 krajín Európy. No mnohí ho sledovali na sociálnych sieťach. Hashtagy #EYE2016 a #EYEtv boli počas podujatia použité až 26 tisíc krát.

Jeho súčasťou boli diskusie na rozličné témy – od klimatických zmien cez udržateľný rozvoj a nezamestnanosť mladých až po náboženský extrémizmus. Pre mladých účastníkov boli pripravené aj predstavenia a koncerty. Tie najlepšie nápady budú zozbierané do záverečnej správy, ktorá bude neskôr odovzdaná poslancom.

O dac

Odporúčame pozrieť

Benova

Monika Beňová: Rumunsko a Bulharsko patria do Schengenu

Úvod tohto týždňového plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) je venovaný otázkam týkajúcim sa vstupu Bulharska …