EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / EÚ je naďalej odhodlaná hľadať trvalé riešenie konfliktu v Sýrii

EÚ je naďalej odhodlaná hľadať trvalé riešenie konfliktu v Sýrii

Rada predĺžila reštriktívne opatrenia EÚ voči sýrskemu režimu do 1. júna 2017. Toto rozhodnutie je v súlade so závermi Rady z decembra 2014, v ktorých sa potvrdzuje, že EÚ bude naďalej ukladať a presadzovať sankcie namierené proti režimu a jeho podporovateľom dovtedy, kým budú pretrvávať represie.

EÚ je naďalej odhodlaná hľadať trvalé riešenie konfliktu v Sýrii. Ako sa uvádza v záveroch Rady týkajúcich sa Sýrie, Iraku a hrozby, ktorú predstavuje Dá’iš, z 23. mája 2016, EÚ bude naďalej podporovať úsilie medzinárodnej skupiny na podporu Sýrie (ISSG) s cieľom posilniť vykonávanie zastavenia násilností v Sýrii. EÚ zintenzívni svoju politickú úlohu v oblasti podpory dôveryhodného obnovenia vnútroštátnych rokovaní v Sýrii, ktoré koordinuje osobitný vyslanec OSN de Mistura s cieľom dosiahnuť dohodu o skutočnom politickom prechode v Sýrii v súlade s viedenským vyhlásením ISSG zo 17. mája 2016. EÚ bude ďalej podporovať aj poskytovanie humanitárnej pomoci všetkým Sýrčanom, ktorí ju potrebujú, v obliehaných a ťažko dostupných oblastiach.

Viac..  EÚ posilní pravidlá pre prekurzory výbušnín

Súčasné platné sankcie zahŕňajú najmä ropné embargo, obmedzenie určitých investícií, zmrazenie aktív Sýrskej centrálnej banky v rámci EÚ, obmedzenia vývozu zariadení a technológií, ktoré by sa mohli použiť na vnútorné represie, ako aj zariadení a technológií určených na sledovanie alebo odpočúvanie internetovej alebo telefonickej komunikácie. Okrem toho sa na viac ako 200 osôb a 70 subjektov vzťahuje zákaz cestovania a zmrazenie aktív za násilnú represiu voči civilnému obyvateľstvu v Sýrii.

Tieto právne akty sú uverejnené v úradnom vestníku z 28. mája 2016. Rozhodnutie sa prijalo písomným postupom.

O dac

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

EÚ prijíma pravidlá na predchádzanie zneužívaniu osobných údajov vo voľbách do Europarlamentu

Rada dnes prijala pravidlá, ktoré majú zabrániť tomu, aby európske politické strany zneužívali osobné údaje …