EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Korčok bude v Štrasburgu prezentovať priority slovenského predsedníctva v Rade EÚ

Korčok bude v Štrasburgu prezentovať priority slovenského predsedníctva v Rade EÚ

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok dnes (7. júna) vystúpi na konferencii predsedov výborov Európskeho parlamentu v Štrasburgu, kde bude prezentovať priority slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

„Vystúpenie na pôde Európskeho parlamentu je veľkou príležitosťou na vytvorenie konštruktívnych vzťahov s predsedami výborov a základom úzkej spolupráce s Európskym parlamentom počas nášho predsedníctva,“ povedal štátny tajomník I. Korčok. Zároveň pripomenul, že po prijatí Lisabonskej zmluvy sa posilnilo postavenie Európskeho parlamentu. Pre predsednícku krajinu z toho vyplýva povinnosť viesť intenzívny politický dialóg s Európskym parlamentom aj nad rámec štandardného procesu prijímania európskej legislatívy. Po prezentácii našich priorít pred predsedami výborov Európskeho parlamentu následne prebehne diskusia o ambíciách slovenského predsedníctva ku konkrétnym legislatívnym, i nelegislatívnym návrhom.

Viac..  Ivan Štefanec: Premiér Pellegrini sa bojí kontroly z Európskej únie

Počas slovenského predsedníctva sa uskutoční sedem plenárnych zasadnutí Európskeho parlamentu a štátny tajomník I. Korčok bude  zastupovať Slovensku republiku vo vzťahu k Európskemu parlamentu ako delegovaný minister (Ministre Délégué).

O dac

Odporúčame pozrieť

energeticka unia

EÚ urobila ďalší dôležitý krok smerom k dobudovaniu energetickej únie

Nový rámec pravidiel prevencie kríz dodávok elektriny, prípravy na ne a ich riadenia bude viesť …