Euro 2016: Čo od neho očakávajú poslanci Európskeho parlamentu?

“Nemecko vyhralo v roku 1980 s trénerom Juppom Derwallom,” spomenul si predseda Parlamentu Martin Schulz. O svoje najmilšie spomienky, tipy na víťaza i o to, ako a s kým budú Euro 2016 sledovať, sa podeli i ďalší poslanci.

“Pamätám si na Antonína Panenku, vďaka ktorému vyhralo v roku 1976 Československo proti Nemecku. To bolo prekvapenie! Zápas bol 5:4 a rozhodovali penalty. Nemcovi Ulimu Ernstovi sa vtedy nepodarilo streliť gól, čo znamenalo výhru pre Československo,” hovorí belgický sociálny demokrat Marc Tarabella.

Antonín Panenka bol nakoniec v Parlamente prítomný nielen v spomienkach, ale i osobne. V utorok 7. júna prišiel počas plenárneho zasadnutia do Štrasburgu na otvorenie výstavy s názvom Zlatá lopta – Josef Masopust a fair play. Výstava vznikla z iniciatívy českej poslankyne zo skupiny EĽS Michaely Šojdrovej a priblížila odkaz legendárneho futbalistu a najlepšieho hráča Európy v roku 1962.

Viac..  David Sassoli: Obávame sa o budúcnosť, v ktorej sa vytratí európska solidarita a komunitárny spôsob rozhodovania

Ďalšia česká poslankyňa, Martina Dlabajová zo skupiny ALDE, si od Antonína Panenku dokonca nechala jednu loptu podpísať.

O svoje spomienky, tipy a plány spojené s majstrovstvami Európy sa podelil aj španielsky ľudovec Santiago Fisas Ayxelà. “V Španielsku teraz prebieha predvolebná kampaň, ktorá ma veľmi zamestnáva, tak budem na majstrovská pozerať asi len v televízii,” hovorí.

“Budem s celou rodinou v Lindau na juhu Nemecka. Mám dve sestry a dvoch bratov a budeme futbal pozerať všetci spolu, bude to zábava,” prezradil nám predseda Parlamentu Martin Schulz, kde bude v nedeľu pozerať prvý zápas nemeckého tímu s Ukrajinou.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

koronavirus

Aplikácie na sledovanie pohybu v EÚ: Ako nestratiť súkromie kvôli koronavírusu?

Mobilné aplikácie síce môžu prispieť k úspešnému postupu proti koronavírusu, zároveň ale vyvolávajú otázky ohľadom …