EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Vojenská polícia finišuje s prípravou na slovenské predsedníctvo

Vojenská polícia finišuje s prípravou na slovenské predsedníctvo

Vojenská polícia využíva posledné dni pred začiatkom slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie na intenzívnu prípravu. Vojenskí policajti sa budú spolu s ďalšími bezpečnostnými zložkami podieľať napríklad na ochrane VIP osôb, zabezpečovaní prepravy a protokolárnych akcií, ale aj ďalších úlohách.

V tejto súvislosti vojenskí policajti v posledných týždňoch zlaďujú svoje postupy s príslušníkmi Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR. Zameriavajú sa na spoločné postupy pri výkone osobnej ochrany a sprevádzaní určených osôb. Vojenskí policajti absolvovali aj prípravu personálu pre dispečing a výcvik vodičov minivanov, ktorí budú na podujatiach počas predsedníctva zabezpečovať prepravu.

„Nielen pre rezort obrany, ale pre celé Slovensko je bezproblémové zvládnutie nášho predsedníctva v Rade EÚ jednou z najdôležitejších úloh druhého polroka 2016. Je preto nevyhnutné, aby Vojenská polícia, ako aj ostatné zložky rezortu obrany venovali adekvátny čas na prípravu a boli tak zodpovedne pripravené na splnenie všetkých úloh,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.

Viac..  Audítori EÚ: Jednotný trh v Európe zatiaľ zjavne nevyužíva výhody jednotného neba

„Príslušníci Vojenskej polície sa pripravujú na spoločné pôsobenie so zložkami ministerstva vnútra pri zabezpečovaní bezpečného a bezproblémového predsedníctva v Rade EÚ,“ doplnil riaditeľ Vojenskej polície plukovník Milan Hamar.

Vojenskí policajti sa v súvislosti so slovenským predsedníctvom zúčastnili aj na konferencii zameranej na pyrotechnické zabezpečenie, kontrolu cestných trás a hotelov.

O dac

Odporúčame pozrieť

emisie

EÚ sprísňuje pravidlá v záujme bezpečnejších a ekologickejších automobilov

Európsky parlament, Rada a Komisia dosiahli politickú dohodu s cieľom významne zvýšiť úroveň kvality a …