EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Monika Beňová: Vyzvala som Faragea na odchod z Európskeho parlamentu
benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union-EP.

Monika Beňová: Vyzvala som Faragea na odchod z Európskeho parlamentu

Nigel Farage sa zdá byť jediným víťazom britského hlasovania o vystúpení z Európskej únie (EÚ). Žiadna iná z tvárí referenda, predovšetkým z konzervatívnej strany, sa k výsledku nepostavila s optimizmom. Ich reakcie sú zatiaľ skôr tragikomické, vyplýva z nich najmä nepripravenosť a obavy z toho čo bude ďalej.

 Nigel Farage sedí v Európskom parlamente (EP) od roku 1999. „Vystupuje ako ukričaný nacionalistický šašo, ktorému sa podarilo stať jedným zo symbolov odporcov Únie. Vždy sa spoliehal najmä na vulgárnosť, aroganciu a klamstvá. K tým sa nakoniec otvorene priznal aj v súvislosti s kampaňou za Brexit,“ pripomenula poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová. Hviezdu z neho spravil predovšetkým britský a neskôr aj zahraničný bulvár. „Nikdy sa ho nepýtali na konkrétne veci spojené so 17 ročným výkonom jeho mandátu europoslanca. Ospevovali ho však keď otvorene urážal bývalého predsedu Európskej rady a prirovnával jeho charizmu k vlhkej handre,“ uviedla poslankyňa.

Viac..  Stanovisko Moniky Smolkovej k hlasovaniu o Dublinskom nariadení

Nigel Farage dosiahol svoj cieľ. Veľká Británia bude bez ohľadu na dôsledky mimo EÚ. „Je dlhodobo najmenej aktívnym poslancom z celej 73 člennej britskej delegácie. Okrem Brexitu nemal žiadnu inú agendu a nikdy ju mať nebude,“ zdôraznila europoslankyňa. Podľa nej to jednoznačne znamená, že jeho „práca“ v Európskom parlamente sa po štvrtkovom referende skončila. „Dnes som ho preto listom vyzvala na vzdanie sa mandátu. Verím, že to môže byť gesto, ktoré po všetkých jeho klamstvách bude pre neho predstavovať najvyššiu mieru satisfakcie,“ uzavrela Monika Flašíková Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

Mikolasik

Europoslanec Mikolášik k prípadu Coman: V hre sú status rodiny i samotné základy EÚ

„Ak by Súdny dvor Európskej únie vnútil členským krajinám povinnosť uznať manželstvo osôb rovnakého pohlavia …

 • fester

  Zato sudruzka Flasikova je jednou z najaktivnejsich. Sice nic nenavrhne, nevyriesi, ale nevaha sa ozvat a aspon opytat k temam od slepacich vajec az po jadrove reaktory. Odbornicka na vsetko ;c))

 • Peter g

  Pani Benova je jeden z najzbytocnejsich ludi , nebojim sa ju oznacit ako cloveka ktory je navyse. Proste keby neexistovala nikto by si to nevsimol a nic by to neovplyvnilo. Pochopila to uz aj ona preto sa snazi zvyditelnit za kazdu cenu . Jej komentare nemaju ani hlavu ani petu , proste len za kazdu cenu nieco povedat-napisat , ako male decko na velkej prestavke na zakladnej skole.

 • Petra Andreanska

  Monika, Monika, skoda takeho pekneho mena co ti rodicia dali 🙁 , ty len zvastas, ale vlastni ludia ta vobec nezaujimaju a to ze GB sa rozhodlo ako sa rozhodlo, nezalezalo len od Nigela, preto bolo Referendum. EU je obycajna diera, kde vsetky krajiny posielaju svoje peniaze a vy si ich radi do svojich vackov pchate a neviem, neviem ci by som z tvojej strany videla nejake vysledky, u nas umieraju ludia na Slovensku denno denne, mladi musia za pracou utekat do zahranicia, nasich polnohospodarov nicite, nasu krajinu predavate iba. A co robite je o nas bez nas a ako povedal Nigel, ani jeden z vas co tam sedite, ste nikdy nemali ozajstnu pracu, tak aj preto to vyzera v celej EU!!!

 • Jozef001

  Bože môj, keby arogancia a blbosť lietali. tak by Monika nikdy nepristala na zemi

 • Peter Kiss

  Robte niečo pre ľudí, nebude nikto odchádzat, ale nato ste asi veľmi vzdelaná aby ste to pochopili. Hambím sa za Vás.

 • st Peter

  Flašíková, ty Farageovi nesiahaš ani po päty. Zakrátko tebe a ostatným byrokratickým idiotom z EÚ Farage dokáže, že Veľká Británia sa vydala na správnu cestu. A že ty ideš písať o niekoho arogancii? Farage je gentleman a v arogancii, darebáctve a v povaľovaní sa v EÚ a profitovaní z ničnerobenia, ho vysoko prevyšuješ. Si hanbou tejto krajiny a preto nás aj Západ vníma negatívne, keď vidí aká tupaňa nás reprezentuje v EÚ.

  • patisk009

   Súhlas, aj keď podmienečný – so zlodejmi a mafiánmi SMER-u by som neoperoval. Škatuľa typu uvedenej “europosrankyne” je ale prejavom slovenskej úrovne.

   • st Peter

    SMER je v tomto prípade spomenutý len preto, že ju tam poslal, čo je pre nich zlý bod. Samozrejme, že SMER má tých zlých bodov oveľa viac, ale ešte stále môžeme predpokladať, že bude nominovať poslancov do europarlamentu v nasledujúcich voľbách a že Flašíkovú tam opakovane nepošle.

 • Anton

  Tak na toto sme v únii a na toto sa máme skladať z našich nízkych platov, či dôchodkov ? Odchod do dôchodku vo veku 50 rokov s 9000 eur mesačne pre úradníkov EÚ bol schválený!
  http://slovensko.co.uk/odchod-do-dochodku-vo-veku-50-rokov-s-9000-eur-mesacne-pre-uradnikov-eu-bol-schvaleny/