EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Monika Beňová: Nigel Farage je pravou ukážkou zbabelosti dnešných populistov
benova
Monika Flašíková-Beňová, slovenská europoslankyňa. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Nigel Farage je pravou ukážkou zbabelosti dnešných populistov

Nigel Farage a jeho odstúpenie z čela nacionalistickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) je správnou ukážkou zmýšľania a konania dnešných populistov. Ich jedinou schopnosťou, a to bez ohľadu na krajinu, z ktorej pochádzajú, je len deštrukcia a chaos. Keď má po zmanipulovaní dostatočne veľkej časti verejnosti prísť na konkrétne skutky, jasne sa ukazuje ich neschopnosť a nekompetentnosť.

Nigel Farage 17 rokov v Európskom parlamente (EP) uráža a vykrikuje proti Európskej únii (EÚ), ktorú vyslovene nenávidí. Odísť sa však napriek otvoreným výzvam nechystá. Zostane v EP parazitovať napriek najnižšej miere aktivity zo všetkých zástupcov britskej delegácie. V pred referendovej kampani, v ktorej prevážilo strašenie a vulgárnosť nad racionálnymi argumentmi, sa jeho pričinením a otvoreným klamstvom podarilo dosiahnuť, že Veľká Británia z Únie odíde. Ukázalo sa však, že žiaden „plán B,“ ako ďalej nemá ani on, ani nikto iný zo zástancov Brexitu. Práve preto sa teraz zbabelo zbavujú zodpovednosti. Populisti nikdy so žiadnymi riešeniami prichádzať nemôžu, pretože sú úspešní len vtedy keď je zle. Bezradnosť tých britských je presnou ukážkou toho čo budú robiť slovenskí, ktorí práve začali so zbieraním podpisov pod petície za vystúpenie našej krajiny z EÚ a NATO.

Viac..  Monika Beňová: Tlak na povinné zavádzanie asistenčných systémov do vozidiel sa zvyšuje

O dac

Odporúčame pozrieť

Mikolasik

Europoslanec Mikolášik k prípadu Coman: V hre sú status rodiny i samotné základy EÚ

„Ak by Súdny dvor Európskej únie vnútil členským krajinám povinnosť uznať manželstvo osôb rovnakého pohlavia …

  • Juraj Tomášek

    Napriek tomu,že to povedala členka SMERzdravotnictvoZDER musím s ňou súhlasiť.

  • Slovak

    Monika v poslednom obdobi prekvapuje (pozitivne :o) svojimi triezvymi nazormi na veci okolo nas a okolo EU. (trochu odbocim – EU chce zakazat legalnu drzbu zbrani pre beznych ludi asi z obavy, ze raz sa nasexx – nasrdia a pridu ich do toho ich cirkusu, tak neprestavitelne odtrhnuteho od kazdodennej reality vystrielat….)

  • Jano Bolebruch

    Rovnako nebezpeční sú aj tajnostkári,vyvolení rozhodnúť za nás a “skušní”… Slušne za nás rozhodujú,stretávajú sa medzi sebou a hľadajú ” najlepšie” riešenie pre nás sprostých….Tajne,slušne a za nás…!!!! Zvratená demokracia slušných inkvizítorov…