EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Monika Beňová: Peniaze na podporu zamestnanosti mladých musia ísť ruka v ruke so vzdelávaním
benova
Monika Flašíková-Beňová, slovenská europoslankyňa. PHOTO: © European Union - Source EP.

Monika Beňová: Peniaze na podporu zamestnanosti mladých musia ísť ruka v ruke so vzdelávaním

Poslanci Európskeho parlamentu budú vyhodnocovať, do akej miery sú nástroje na zvyšovanie zamestnanosti mladých úspešné. Týka sa to najmä iniciatívy na podporu ich zamestnávania a záruk pre mladých. Tie boli v posledných rokoch s rôznou mierou úspešnosti implementované v jednotlivých členských krajinách Európskej únie.

Napriek istej miere zlepšenia a veľkému množstvu voľných pracovných miest sú v Európe stále milióny mladých bez práce. Ukazuje sa, že samotné finančné nástroje nestačia. Je dôležité, aby išli ruka v ruke s kvalitným odborným vzdelávaním,“ uviedla europoslankyňa Monika Flašíková Beňová.

Školy musia podľa nej vedieť pružnejšie reagovať na potreby trhu práce a zamestnávateľov. Takáto schopnosť im však na Slovensku napriek dlho trvajúcej diskusii stále do značnej miery chýba. Výsledkom je, že veľká časť mladých nezamestnaných si u nás hľadá prácu viac než rok. V tomto sme bohužiaľ na chvoste Európy,“ priblížila poslankyňa. Osobitnou výzvou je aj zamestnávanie mladých ľudí so zdravotným hendikepom. Rovnako aj pochádzajúcich z rizikových skupín obyvateľstva spojených so sociálnym vylúčením.

Viac..  Ivan Štefanec: Elektronické knihy a časopisy budú lacnejšie

Európske peniaze nepochybne pomohli k získaniu práce mnohým mladým ľuďom. Našou úlohou je teraz zistiť v čom je možné ich vynakladanie do budúcnosti ešte viac zefektívniť. Cieľom je odbúravať neproduktívnu frustráciu, či s ňou súvisiaci čoraz častejšie sa objavujúci radikalizmus a namiesto toho ponúknuť perspektívu, uzavrela Monika Flašíková Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

margrethe vestager

Európska komisia začala vyšetrovanie verejného financovania závodu Jaguar Land Rover na Slovensku

Európska komisia začala podrobné vyšetrovanie, ktorého cieľom je posúdiť, či plány Slovenskej republiky poskytnúť 125 …