EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Europoslanec Mikolášik: Brexit naplno odkrýva svoju pravú tvár a požiera svoje vlastné deti
mikolášik
Miroslav Mikolášik, europoslanec. PHOTO: European Union 2015.

Europoslanec Mikolášik: Brexit naplno odkrýva svoju pravú tvár a požiera svoje vlastné deti

LONDÝN – Predseda protieurópskej a protiimigračnej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage v pondelok oznámil rezignáciu na svoju funkciu. Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že dosiahol svoj životný cieľ: odchod Británie z Európskej únie. Briti sa pre takzvaný brexit vyslovili v júnovom referende väčšinou 52 percent.

Europoslanec Mikolášik: Brexit naplno odkrýva svoju pravú tvár a požiera svoje vlastné deti

“Jedna z hlavných tvári kampane Brexitu Boris Johnson sa nechce uchádzať o kreslo premiéra. Najväčší bojovník za Brexit Nigel Farage odstupuje z funkcie predsedu euroskeptickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP), lebo odchodom z EÚ vraj dosiahol, čo chcel. Je hrôzostrašné, že deštrukcia je cieľom, pričom autori Brexitu nemajú ďalší plán a zbavujú sa zodpovednosti za ďalšie kroky! Nejestvuje žiadna konštruktívna ponuka, čo ďalej a na to doplatia zasa len britskí občania,” hovorí slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik.

Napriek odchodu z vedenia strany Farage podľa svojich slov naďalej podporuje stranu a chce podporiť aj ďalšie protieurópske strany a hnutia vo zvyšku európskej dvadsaťosmičky. “Nikdy som nebol a nikdy som nechcel byť kariérnym politikom,” uviedol Nigel Farage. “Mojím cieľom v politike bolo dostať Britániu z Európskej únie,” dodal. “Myslím, že je správne, aby som teraz rezignoval na post predsedu Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva,” povedal Farage.

Viac..  Európsky parlament bude hlasovať o zrušení striedania letného a zimného času

Podľa Mikolášika ale ani Slovákom nemôže byť jedno, že Veľká Británia odíde z Únie, táto deštrukcia spôsobená klamstvami môže v nasledujúcom období citeľne zasiahnuť Slovensko cez pracovné miesta v Británii, ale aj na ňu priamo napojené miesta u nás. Čakanie Británie na odchod z EÚ nikomu neprospieva a nie je to dobrá cesta. Jednoznačne treba k vystúpeniu z Únie pristúpiť skôr ako David Cameron odíde,” hovorí pre EuropskeNoviny.sk europoslanec Miroslav Mikolášik.

Zemetrasenie po referende

Júnové referendum o zotrvaní Británie v Európskej únii spôsobilo na britskej politickej scéne doslova zemetrasenie. Po oznámení výsledkov ohlásil svoju rezignáciu premiér David Cameron.

Bývalý londýnsky starosta a jeden z hlavných predstaviteľov kampane za odchod Spojeného kráľovstva z európskeho spoločenstva Boris Johnson, ktorého mnohí považovali za možného Cameronovho nástupcu, sa ale minulý týždeň odmietol o pozíciu lídra Konzervatívnej strany uchádzať.

O red

Odporúčame pozrieť

Theresa May

Európska bezpečnosť je naša bezpečnosť, tvrdí May. Nezmení to ani brexit

MNÍCHOV / Británia podľa premiérky Theresy May aj po brexite bude zaviazaná európskej bezpečnosti. Dohoda medzi …

  • st Peter

    Čo bude písať Mikolášik potom, keď sa potvrdí, že Briti nastúpili správnu cestu a brexit bol dobrá voľba? Tento europoslanec je ďalším dôkazom toho, že EÚ nemá šancu na reformovanie. Miesto sebareflexie a hľadania príčin obviňuje Faragea. Farage mal cieľ doviezť krajinu von z EÚ a ten aj splnil. Urobil maximum v tomto smere a získal si obdiv a uznanie všetkých ľudí, ktorí reálne vnímajú nedostatky EÚ a vidia, že tieto sa nedajú odstrániť hlavne kvôli byrokratom a zadubeným europoslancom. Faragea si vážim aj ja, sledoval som jeho prejavy a fandil som mu. Viem o ňom viac ako o Mikolášikovi, o ktorom som ani nepočul. Mikolášik, starieš sa do Britov, ale ty máš sledovať a presadzovať záujmy našej krajiny. Pre Slovensko si urobil veľké trt.