EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DEPONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Mikolášik o kauze Bašternák: V čase predsedníctva nie je čas na zhovievavosť s rozkrádačmi
mikolasik foto
Europoslanec Miroslav Mikolášik. PHOTO: Archív MM.

Mikolášik o kauze Bašternák: V čase predsedníctva nie je čas na zhovievavosť s rozkrádačmi

BRATISLAVA – Stovky demonštrantov sa v pondelok zišli na bratislavskom Námestí slobody na v poradí treťom proteste organizovanom opozíciou za odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Organizátori opäť rozdávali zúčastneným tričká s nápisom „Fico chráni zlodejov“, v dave sa objavili transparenty ako „Kto je klamár, Kaliňák alebo Hedviga?“, „Riešením je priama demokracia“ alebo „Banánová republika“.

Podľa opozície by mal predseda vlády Robert Fico odvolať Kaliňáka, pretože obchodoval s podnikateľom Ladislavom Bašternákom, ktorý je podozrivý zo spáchania daňových podvodov.

Zároveň od Fica požadujú, aby sa vysťahoval z bytového komplexu Bonaparte, pretože bol postavený za peniaze z daňových podvodov.

„V čase, keď Slovensko a jeho vrcholných predstaviteľov čakajú dôležité rokovania ako predsednícku krajinu EÚ, čelí minister Kaliňák odvolávaniu. Mnohí sa ozývajú, že to vraj nejde dohromady, je to hanba a Slovensko škodí samo sebe,“ upozorňuje slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik.

Lacné nájomné

Fico má navyše podľa opozície v komplexe zvýhodnené lacné nájomné, čo považujú za úplatok.

Viac..  Moslimské šatky môže zamestnávateľ zakázať, rozhodol Európsky súdny dvor

Z tohto dôvodu na návrh SaS a OĽaNO bude v stredu parlament rokovať o vyslovení nedôvery premiérovi. Rovnako ako pred týždňom sa demonštranti presunuli aj pred komplex Bonaparte.

Podľa europoslanca Mikolášika je strašné nepochopenie celej situácie, ak si niekto myslí, že len preto, aby sme navonok vyzerali pekne, zatajíme, že tu kľúčoví predstavitelia štátu drancujú národ. „Teraz nie je čas na zhovievavosť s rozkrádačmi – a to ani vo chvíli predsedníctva! Určite nie je hanbou požadovať spravodlivosť, práve naopak – hanbou by bolo, ak by nám to začalo byť jedno,“ uzatvára Mikolášik.

O red

Odporúčame pozrieť

Mikolasik

Mikolášik: Downov syndróm sa dá liečiť, neveďme živých k predčasnej smrti

Brusel, 20. marec 2017 – „Downov syndróm nie je neliečiteľná choroba, je čas ukončiť spoločenskú …

  • Lubomir Kmotorka

    Ja súhlasím pán Mikolasik. Kaliňák klamal v priamom prenose. Najprv že nepozná Basternaka a potom vyjde najavo, že od nebo kúpil časť firmy. Už dávno mal odstúpiť.

  • Jano Bolebruch

    Pan Mikolášik sa akosi neangažoval v zlodejstve Mikloša a spol.Kucej,Palacka,Palkové stratenie nahrávok starostu Bielika…Mikolášikovi ide len o moc.On nehľadá spravodlivosť,on poukazuje na zlodejov.Ale svojich akosi nevidel.Dokonca agenti cudzích záujmov šarapatia na Ukrajine.Teplé fleky!!!!