EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Lídri NATO a EÚ podpísali vo Varšave dohodu o spolupráci

Lídri NATO a EÚ podpísali vo Varšave dohodu o spolupráci

VARŠAVA – Lídri NATO a EÚ vo Varšave podpísali dohodu o prehĺbení vzájomnej spolupráce. Táto historická dohoda bola podpísaná ešte pred dopoludňajším začatím vrcholného summitu NATO.

Dokument, ktorý je “prejavom jednoty Západu čeliacemu hrozbám z Východu a Juhu”, podpísal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, predseda Európskej rady Donald Tusk a šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Spoločný boj

Stoltenberg uviedol, že ide o historickú dohodu, ktorá dáva nový impulz partnerstvu medzi EÚ a NATO v boji proti hybridnej vojne, kybernetickým útokom a vlne nelegálnych migrantov.

Podľa Tuska podpísaná dohoda by mala napraviť dojem, ktorý niekedy vzniká – akoby vojenská aliancia NATO a politický a ekonomický blok EÚ žili na rozličných planétach, a nepôsobili v jednom meste. Sídlami oboch organizácií je pritom belgický Brusel.

Viac..  Pozor, chystá sa dramatické zlacňovanie. Cena klesne tejto základnej potravine

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Gabriel, Ansip, King

Rámec pre voľný tok iných ako osobných údajov v EÚ: Čo navrhuje Európska komisia?

S cieľom uvoľniť úplný potenciál EÚ, pokiaľ ide o hospodárstvo založené na údajoch, predkladá Komisia …

  • disqus_ikiN8ebimv

    Vie mi niekto vysvetliť,prečo pri pohľade na tých troch ujov mám blbé pocity?vykonávatelia scenára elity?Ako prinútiť svet sa správať podľa ich nôt!

  • disqus_ikiN8ebimv

    Chcel by som sa pána Tuska a Junckera opýtať prečo máme spoločný pakt s imperialistickou krajinou USA? Prečo nemá EÚ vlastný obranný armádny spolok?