EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DEPONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Lídri NATO a EÚ podpísali vo Varšave dohodu o spolupráci

Lídri NATO a EÚ podpísali vo Varšave dohodu o spolupráci

VARŠAVA – Lídri NATO a EÚ vo Varšave podpísali dohodu o prehĺbení vzájomnej spolupráce. Táto historická dohoda bola podpísaná ešte pred dopoludňajším začatím vrcholného summitu NATO.

Dokument, ktorý je „prejavom jednoty Západu čeliacemu hrozbám z Východu a Juhu“, podpísal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, predseda Európskej rady Donald Tusk a šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Spoločný boj

Stoltenberg uviedol, že ide o historickú dohodu, ktorá dáva nový impulz partnerstvu medzi EÚ a NATO v boji proti hybridnej vojne, kybernetickým útokom a vlne nelegálnych migrantov.

Podľa Tuska podpísaná dohoda by mala napraviť dojem, ktorý niekedy vzniká – akoby vojenská aliancia NATO a politický a ekonomický blok EÚ žili na rozličných planétach, a nepôsobili v jednom meste. Sídlami oboch organizácií je pritom belgický Brusel.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä MDŽ a azylové predpisy

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Iuliu Winker

EÚ chce, aby si firmy pri dovoze nerastov dávali pozor na to, odkiaľ pochádzajú

Cín, volfrám, tantal alebo zlato. Nerasty, ktoré používame pri výrobe smartfónov alebo áut, sú častokrát …

  • disqus_ikiN8ebimv

    Vie mi niekto vysvetliť,prečo pri pohľade na tých troch ujov mám blbé pocity?vykonávatelia scenára elity?Ako prinútiť svet sa správať podľa ich nôt!

  • disqus_ikiN8ebimv

    Chcel by som sa pána Tuska a Junckera opýtať prečo máme spoločný pakt s imperialistickou krajinou USA? Prečo nemá EÚ vlastný obranný armádny spolok?