EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / PREHĽAD: Tento týždeň budú europoslanci riešiť najmä hraničné kontroly a emisie

PREHĽAD: Tento týždeň budú europoslanci riešiť najmä hraničné kontroly a emisie

Rozpočtový a hospodársky výbor sa chystá rokovať o rozpočtovej kapacite eurozóny spoločne s predsedom euroskupiny Jeroenom Dijsselbloemom a ministrami financií šiestich krajín vrátane Slovenska. Poslanci budú hlasovať o smernici o strelných zbraniach a stretnú sa so zástupcami viacerých automobiliek. Delegácia výboru LIBE navštívi v stredu utečenecký tábor v blízkosti francúzskeho mesta Calais. Viacerí slovenskí ministri predstavia poslancom svoje plány pre slovenské predsedníctvo.

Členovia rozpočtového a hospodárskeho výboru sa stretnú so šéfom euroskupiny Jeroenom Dijsselbloemom a ministrami financií Španielska, Francúzska, Grécka, Talianska, Luxemburska, Slovenska a Malty. Reč bude o budúcnosti eurozóny. O svojom stanovisku ohľadne tejto témy bude Parlament hlasovať v októbri. V utorok sa bude konať ustanovujúca schôdza nového vyšetrovacieho výboru, ktorý bol založený po kauze Panama papers a ktorý si posvieti na pranie špinavých peňazí, vyhýbanie sa daniam a daňové úniky. Jeho členovia si spomedzi seba zvolia predsedu a podpredsedov.

Delegácia výboru pre občianske slobody pod vedením Any Gomes (S&D, PT) navštívi v stredu utečenecký tábor, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Calais vo Francúzku. Poslanci sa chcú na vlastné oči presvedčiť, v akých podmienkach tam ľudia žijú.

Viac..  Tisícka Slovákov a Čechov žaluje Rakúsko. Dôvodom sú rodinné dávky

Výbor vyšetrujúci emisie v automobilovom priemysle (EMIS) bude v stredu a štvrtok rokovať s predstaviteľmi firiem Volkswagen, Renault a Mitsubishi. Jeho členovia sa okrem toho stretnú aj so zástupcami európskej asociácie výrobcov automobilov (ACEA) a bývalým komisárom pre životné prostredie Stavrosom Dimasom.

Výbor pre vnútorný trh hlasuje v stredu o novele smernice o strelných zbraniach, ktorá má za cieľ nastaviť pravidlá o nadobúdaní zbraní fyzickými osobami tak, aby sa nedostali do rúk teroristom.

V ten istý deň budú vyjednávači Parlamentu a Rady rokovať o plánoch na to, aby boli aj občania EÚ pravidelne kontrolovaní pri prechode jej vonkajších hraníc.

Tento týždeň do Parlamentu zavítajú aj viacerí slovenskí ministri. Pri príležitosti začínajúceho sa slovenského predsedníctva v príslušných výboroch predstavia, aké majú plány na nasledujúcich šesť mesiacov.

O dac

Odporúčame pozrieť

emisie

Výrobcovia môžu nájsť spôsoby, ako obísť nové systémy emisných skúšok, varujú audítori EÚ

Podľa nového informačného dokumentu Európskeho dvora audítorov sa zákony EÚ týkajúce sa emisií vozidiel od …