EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / VIDEO: Francúzska europoslankyňa vyzvala Kaliňáka na odchod, kvôli kauze Bašternák
joly_kalinak
Robert Kaliňák a franczúska europoslankyňa Eva Joly. PHOTO: redakcia/EP Source 2016

VIDEO: Francúzska europoslankyňa vyzvala Kaliňáka na odchod, kvôli kauze Bašternák

Minister vnútra Robert Kaliňák bol tento týždeň osobne v Európskom parlamente predstaviť priority slovenského predsedníctva. Namiesto toho, ale čelil otázkam europoslancov o kauze Bašternák. Tí sa ho pýtali ako sa dá kauza vyšetriť, ak stojí na čele ministerstva vnútra.

Po prvý krát sa tak musel na medzinárodnej pôde vyjadrovať ku kauze, v ktorej je Ladislav Bašternák podozrivý z daňových podvodov. Francúzska europoslankyňa z frakcie Zelených, zároveň bývalá sudkyňa bojujúca proti korupcii sa Roberta Kaliňáka spýtala: “Ladislav Bašternák prevádzal peniaze na vaše účty, teraz ho vyšetruje polícia. Ako môžeme veriť, že to vyšetrenie bude nezávislé, keď ste ministrom vnútra? Prosím, prevezmite zodpovednosť a dokážte, že viete byť príkladom.”

Viac..  Hlavný zástanca Brexitu si vie predstaviť ešte jedno referendum

Robert Kaliňák reagoval na tieto obvinenia iba pár vetami a pripomenul, že na Slovensku vyšetruje nezávislá prokuratúra, nie ministerstvo vnútra. VIDEO

Viac vystúpení poslancov, europoslancov nájdete TU.

ZDROJ: YouTube / EURÓPSKE NOVINY

O red

Odporúčame pozrieť

kalinak

Minister Kaliňák navrhuje sprísniť zákon o pobyte cudzincov

BRATISLAVA / Vláda v stredu rokovala po prvýkrát od začiatku nového roka a hneď v nových …

 • Dalibor Kotacka

  Kaliňák je smiešny so svojimi tvrdeniami o “nezávislej” prokuratúre. Dal som médiám a GPSR dôkaz o tom , ako miestna prokuratúra KRYJE prípad FALŠOVANIA môjho podpisu na úradnom dokumente, v ktorom má prsty konkrétny policajt ORPZ Brezno a aj šéf KEÚ !!
  Stane sa niečo ?? GPSR to dá “prešetriť” Krajskej prokuratúre a tá skonštatuje, že vec je premlčaná !! Z toho vyplýva, že policajti si naďalej budú robiť čo sa im zachce, tak, ako to robí Kaliňák !! Ktože by sa už v tomto skorumpovanom režime zaujímal o verejný život a politiku ??

 • Petre Pletke

  Nejaká eurohujerovská zelená nám Kaliňáka odvolávať nebude – je to náš minister. Keď príde čas, odvoláme si ho sami!!!

  Len či pani poslankyňa vie, kde je to Slovensko, ktorého je Kaliňák ministrom, alebo jej len nejaké predžuté info poskytol kolega Shulík…

  • Juraj Tomášek

   Ten čas už dávno nastal, preto ho podrobila kritike. Kalibrada sa drží funkcie ako kliešť. A Ty vyjdi z anonymity ,daj si foto a potom diskutuj,Ty hrdina.

   • Jano Bolebruch

    Tomášek.Určite si v US systéme zberu info bude niekto zverejňovať pre trollov svoje info! Aj tak sme sledovaní,vedia o nás skoro všetko.A zdokonaľujú sa….Hra na demokraciu pokračuje,ONI majú všetky prostriedky ako nepohodlných spacifikovať! Dôkazom impotentnosti nás všetkých je,že trpíme Angelu,Schulza,Tuska a Junckera! Riadia nás zapredanci a ľudia bez chrbtovej kosti!Lipšic prečo ako min.vnútra tiež ukludňoval Gorilu?!Preco niekto znova traumatizuje SK spolocnosť marginálnosťou ako je zbitie maďarky Hedvigy?!Koľko sloveniek,nemiek,rusiek zbili a Vieme o tom?! Komu zálezí na tom aby SK bolo týmto pranierované!Cela EÚ kolaborovala s Hitlerom,ale Tiso bol “najväčší” fašista?! Kto sa chce zbaviť slovákov,zmultikulturalizovať nás.Zglajšalchtovať?! O to ide-Cui bono?!

   • Petre Pletke

    staraj sa o seba!!!

    • Minato Kuroki

     Univerzálna odpoveď na to ,keď už človek nemá čo inteligentnejšie povedať…

     • Petre Pletke

      čo je jeho do toho, ako ja a pod akym menom, pre aku pricinu komunikujem – len totálny blázon komunikuje na socsieti pod vlastným menom a ešte i s fotkou…

      takže, priatelia, ešte raz – starajte sa o seba – je vás trt do mojho dišputu!!!

      minato kuroki je tvoja skutočná identita však :DDDDDD