Domov / ZAUJÍMAVOSTI / Dúhová vlajka na našom veľvyslanectve je neprijateľná, odkazuje premiér Fico

Dúhová vlajka na našom veľvyslanectve je neprijateľná, odkazuje premiér Fico

Premiér Robert Fico považuje vyvesenie dúhovej vlajky na veľvyslanectve Slovenskej republiky v Budapešti za neprijateľné. Od ministerstva zahraničných vecí očakáva, “že podobným neprijateľným excesom bude predchádzať”.

“Slovenská republika je demokratická krajina, ktorá nie je viazaná na žiadnu ideológiu, náboženstvo a ani nepreferuje žiadne skupiny obyvateľov. Predseda vlády očakáva, že predstavitelia Slovenskej republiky, vrátane veľvyslancov Slovenskej republiky v zahraničí, budú tento fakt, potvrdený Ústavou Slovenskej republiky, rešpektovať,” uvádza sa vo vyhlásení premiéra Roberta Fica.

Nie dúhovej vlajke

Protest proti vyveseniu vlajky na našom zastupiteľstve v hlavnom meste Maďarska vyjadril aj predseda Slovenskej národnej strany a zároveň predseda národnej rady Andrej Danko. Danko je rozhorčený“nad súkromnou iniciatívou veľvyslanca Slovenskej republiky v Maďarsku Rastislava Káčera, ktorý počas festivalu LGBTI v Budapešti vyvesil na budove veľvyslanectva dúhovú zástavu”.

Viac..  Slnko, romantika, more a k tomu 700 eur mesačne. Taliansky región hľadá nových obyvateľov

GALÉRIA: Bratislava plná pochodov. V uliciach sa stretli Dúhový PRIDE, kotlebovci a iniciatíva Hrdí na rodinu

SNS vo vyhlásení pripomína, že veľvyslanci sú zástupcami ministerstva zahraničných vecí a akákoľvek takáto iniciatíva je pochopiteľne spájaná s oficiálnym postojom ministerstva. Predseda Slovenskej národnej strany vyzval ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka o okamžité riešenia a personálne opatrenia a stiahnutie súčasného veľvyslanca Slovenskej republiky z Maďarska, dodáva sa v dnes zverejnenej tlačovej správe SNS.

Podpora tisícov ľudí

Protest proti vyveseniu dúhovej vlajky na budove slovenského veľvyslanectva v Budapešti na podporu maďarského LGBTI pochodu vyjadrili v piatok 29. júla aj občianski aktivisti a spoluorganizátori Národného pochodu za život.

Ako informoval Tomáš Kováčik, spoluorganizátor referenda o ochrane rodiny, protest vyjadrili v otvorenom liste premiérovi a ministrovi zahraničných vecí, ktorý podporilo viac ako 7 300 ľudí. Ministerstvo v odpovedi podľa Kováčika uviedlo, že budapeštianska ambasáda konala na vlastnú päsť a do budúcna budú naše zastupiteľské úrady musieť podobné kroky vopred konzultovať s ministerstvom zahraničia.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Fico

Smer-SD navrhuje minimálnu mzdu od roku 2021 aspoň 60 percent z priemernej mzdy

BRATISLAVA / Poslanci NR SR za Smer-SD predložia do parlamentu návrh novely zákona o minimálnej mzde, …