Únia podáva pomocnú ruku oblasti Čadského jazera dodatočným financovaním


Európska komisia sa snaží zmierniť humanitárnu krízu v afrických krajinách. Začiatkom augusta oznámila poskytnutie dodatočnej finančnej pomoci ľuďom Nigérie, Nigeru a Kamerunu. Ide o celkovú sumu 12,5 milióna eur.

Takzvaná núdzová podpora má pomôcť mnohým obyvateľom v oblasti Čadského jazera. Ich vysídlenie a skomplikovanie situácie nastalo najmä po destabilizácii regiónu kvôli činom teroristickej skupiny Boko Haram zo severnej Nigérie. Celá čiastka bude prerozdelená na 9 miliónov eur pre obyvateľov Nigérie, 2 milióny pre Kamerun a 1,5 milióna pre Niger.

“Minulý mesiac počas cesty do tohto regiónu som bol svedkom veľmi nepríjemnej situácie. Mnohí ľudia boli vysťahovaní a majú problém nájsť jedlo, ide o celé milióny. Situácia v Nigérii je priam dramatická. Najviac to vždy zasiahne deti, a preto musíme urýchlene konať, aby sme ukončili ich trápenie. Toto dodatočné financovanie zo strany Európskej únie sa zameriava najmä na základné potreby ako jedlo, vodu a rôzne zdravotné opatrenia. Treba vynaložiť všetko úsilie na to, aby sa pomoc humanitárnych organizácií dostala k tým, ktorí to potrebujú,” hovorí o aktuálnej situácii komisár pre Humanitárnu pomoc a krízové riadenie Christos Stylianides.

Viac..  Nový európsky Bauhaus: podpora aj pre slovenský občiansky projekt

Európska únia je hlavným poskytovateľom humanitárnej pomoci v regióne už niekoľko rokov. So súčasnou dodatočnou podporou presiahla celková finančná čiastka v roku 2016 už 70 miliónov eur.

O jen

Avatar

Odporúčame pozrieť

Únia zmobilizovala milión eur na humanitárnu pomoc po zemetrasení v Afganistane

Európska komisia (EK) reaguje na smrteľné zemetrasenie, ktoré v stredu ráno zasiahlo Afganistan, a vyčlenila …