EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / PONUKA PRÁCE/STÁŽÍ V EÚ / Chceli by ste stážovať v Európskom parlamente? Prihlasovať sa môžete už teraz

Chceli by ste stážovať v Európskom parlamente? Prihlasovať sa môžete už teraz

Skončili ste vysokú školu a hľadáte prvú pracovnú skúsenosť? Zaujíma vás európska politika a chceli by ste nahliadnuť do zákulisia jednej z európskych inštitúcií? Využite príležitosť, ktorú ponúka Európsky parlament a prihláste sa na stáž. Vaše prihlášky môžete podávať do 15. októbra.

Vybrať si môžete zo všeobecných alebo špecializovaných stáží, napríklad pre novinárov, prekladateľov alebo výskumníkov. Ich dĺžka a kritériá sa líšia podľa toho, o aký druh stáže ide. Napríklad stáže Roberta Schumana, ktoré sú platené a trvajú päť mesiacov, sú momentálne otvorené pre všetkých absolventov vysokých škôl.

Stážista sa v Parlamente podieľa na jeho každodennej práci. Je to jediná možnosť spoznať na vlastné oči administratívne a politické zákulisie rozhodovania a pracovať pritom v obohacujúcom medzinárodnom multikultúrnom prostredí.

Viac..  Monika Smolková: V budúcom roku bude musieť mať každé nové auto systém eCall

Ako sa prihlásiť?

Prehľad všetkých druhov stáží a zodpovedajúcich termínov prihlášok nájdete na tomto odkaze.

Ak ste skončili štúdium na vysokej škole, môžete sa hlásiť na stáže Roberta Schumana. Posledný termín na podanie online prihlášky je 15. októbra o polnoci. Vybraní stážisti nastúpia 1. marca 2017.

Nepremeškajte žiadne aktuálne informácie a sledujete nás na sociálnych sieťach. Dostanete sa k nim kliknutím na odkazy vpravo.

O dac

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Europoslanci sa snažia zabrániť hospodárskym šokom po brexite

ŠTRASBURG / Európsky parlament po krátkej zimnej prestávke opäť zasadá, aby sa venoval kľúčovým témam roku …

  • Dušan Janiga

    Páni bratia vkristu a v EU až po Turiec – skúste vyhlásiť a čím skôr celoplošne MOŽNOSŤ stážovania našich mladých v Obecných a Mestských, či župných orgánoch tak, aby s vami KOTLEBA nevybabral aj v tomto SMERE v JEHO ŽUPE pred voľbami. SERETE na neho a naháňate mu VODU NA MLYN a hráte nám tu divadlo – ako kedysi Dzurinda voči Ficovi a SMERu a spamätáte sa ako Dzurinda až vtedy, keď vašou zásluhou bude Kotleba kandidátom na PREMIERA SR ??? Nedajte sa eurovysmiať ak ste nie ako Dzurinda a jeho olejpartičky od Sučian až po Dom bieleho OTCA čiernej pleti ??? howgh 24816900