EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Kotlebove hliadky budú protizákonné

Kotlebove hliadky budú protizákonné

BRATISLAVA / Kotlebove hliadky vo vlakoch budú protizákonné. Paragraf, ktorý by ich mal postaviť mimo zákon, v novele zákona o dráhach schválila vláda. Zmena sa nachádza v návrhu zákona o uznávaní a výkone majetkového rozhodnutia vydaného v trestnom konaní v Európskej únii, ktorú na vládu predložil rezort spravodlivosti.

V schválenom texte je napísané, že “dohľad nad verejným poriadkom, ochranu základných práv a slobôd, ochranu života a zdravia cestujúcich prepravovaných vlakmi osobnej prepravy a na železničných staniciach a ich majetku vykonáva Policajný zbor alebo osoba určená prevádzkovateľom dráhy alebo dopravcom“.

Hliadky Ľudovej strany (ĽS) Naše Slovensko, ktoré sa zameriavajú najmä na Rómov, sú vo vlakoch od apríla. S týmto nápadom prišli Kotlebovci po útoku 16-ročného Šimona na 21-ročnú Viktóriu, ktorý sa odohral začiatkom apríla. Páchateľ na dievča zaútočil a následne mu ukradol peňaženku. Polícia ho chytila. Predseda strany Marian Kotleba páchateľa označil za “cigánskeho extrémistu“. Muži, ako hliadka dozerajúca na poriadok, majú na sebe zelené tričká Kotlebovej ĽS Naše Slovensko.

Viac..  Novým vedúcim zastúpenia EK na Slovensku bude Ladislav Miko

Zmena prepravného poriadku

Železnice pre túto aktivitu už zmenili prepravný poriadok Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK). Po novom je bez predchádzajúceho písomného povolenia ZSSK vo vlakoch zakázané vykonávať činnosti, ktoré nesúvisia s hromadnou osobnou dopravou a poskytovaním služieb spojených s prepravou verejnosti, a to ani s platným cestovným dokladom.

Bez písomného súhlasu ZSSK je zakázané podnikať alebo vstupovať do vlakov ZSSK za týmto účelom, vykonávať predaj, propagáciu alebo uskutočňovať politickú agitáciu, podporu alebo popularizáciu názvu, značky, programu alebo hesiel politickej strany, politického hnutia alebo kandidáta, umiestňovať alebo rozdávať letáky, respektíve realizovať na tento účel alebo v súvislosti s tým akékoľvek úkony. Ľudová strana Naše Slovensko začiatkom augusta avizovala, že napriek tomu bude pokračovať v hliadkach vo vlakoch a od jesene spúšťa vlakové hliadky aj na západnom okruhu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Mikolasik

Europoslanec Mikolášik k prípadu Coman: V hre sú status rodiny i samotné základy EÚ

„Ak by Súdny dvor Európskej únie vnútil členským krajinám povinnosť uznať manželstvo osôb rovnakého pohlavia …

 • Rudolf Vlašic

  Tu sa z pokrikujúcich kotlebovcov robí cirkus, ja som v ich programe nenašiel nič, čo by zaváňalo extrémizmom, verchušku dráždi zrejmä to, že tam majú zakotvené, že “spravia poriadok so zlodejmi v kravatách…”, aj to, že berú “štandardným” stranám body,
  Títo naši úradníci nemajú absolútne žiadny politický nadhľad, ak prdne sliepka, okamžite prímajú zákony na potlačenie čohokolvek,
  v mnohom proti zdravému rozumu, miesto toho, aby nechali demokracii dozrieť, kde by sa malo pozitívne vyselektovať, tak sa uberajú
  k policajnému štátu, ináč si to vysvetliť neviem.

 • Dušan Janiga

  Rudkovia Vlašičovia – vtomjetengorduzolsnsaspol,…..23816