EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DEPONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Angela Merkel: Utečenci do Nemecka nepriniesli islamistický terorizmus

Angela Merkel: Utečenci do Nemecka nepriniesli islamistický terorizmus

BERLÍN / Utečenci do Nemecka nepriniesli islamistický terorizmus. Problém s extrémistami má krajina už veľa rokov. Na predvolebnom zhromaždení svojej Kresťanskodemokratickej únie v severonemeckom meste Neustrelitz to podľa agentúry Reuters povedala kancelárka Angela Merkel. Podľa nej taktiež k Nemecku patrí i islam, pokiaľ je vyznávaný v súlade s ústavou.

Angela Merkel pripustila, že existujú snahy získať utečencov pre vec islamistov. „Fenomén islamistického terorizmu Islamského štátu, nie je javom, ktorý k nám prišiel s utečencami,“ povedala. Islamský štát podľa nej robí Nemecku problémy už veľa rokov a bol patrný už pred minuloročnou krízou.

V Nemecku sa v júli stali štyri krvavé incidenty, z ktorých dva z nich boli podľa vyšetrovateľov motivované islamistickým terorizmom. V jednom prípade 17-ročný Afganec napadol nožom a sekerou päť ľudí vo vlaku do Würzburgu päť ľudí, než ho polícia zastrelila. V bavorskom Ansbachu odpálil výbušniny vo svojom vaku odmietnutý žiadateľ o azyl, explózia ho zabila a zranila deväť ďalších ľudí.

Viac..  Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 10. týždňa 2017

Kancelárka taktiež odmietla protimoslimské nálady, ktoré v dôsledku migračnej krízy zosilnili v nemeckej spoločnosti, a ktoré pomáhajú k vzostupu populistickej Alternatívy pre Nemecko. „Jasne sme povedali, že islam, ktorý je prežívaný na základe ústavy, patrí k Nemecku,“ povedela. Formy islamu, ktoré odmietajú nemeckú ústavu a napríklad popierajú rovnoprávnosť mužov a žien, ale podľa nej v krajine miesto nemajú.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

merkel

VIDEO: Prečo Trump nepodal Merkelovej ruku? Tu je dôvod

WASHINGTON / Nemecká kancelárka zažila v Bielom dome veľmi nepríjemnú situáciu, akú ešte nezažila. Počas …