EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ZAUJÍMAVOSTI / Vyzlečte sa! Vo Francúzsku idú tvrdo proti moslimkám v burkinách
burkini twitter
ZDROJ: twitter.

Vyzlečte sa! Vo Francúzsku idú tvrdo proti moslimkám v burkinách

Zákaz nosenia burkini miestami pripomína frašku. Hliadkujúci policajti vyzbrojení obuškami nariadili asi 40 ročnej žene, aby sa z moslimského odevu vyzliekla. Štyria muži nad ňou stáli až kým si ho nevyzliekla. Navyše musela zaplatiť pokutu 38 EUR, ktorá je za porušenie zákazu nosenia na pláži tento tradičný moslimský odev.


Plavky, zvané burkini, zakrývajú celé telo vrátane hlavy s výnimkou tváre, rúk od zápästia a nôh od členka dolu. Zakázané sú na niektorých francúzskych plážach až do konca augusta. Nariadenie kontrolujú  policajti ozbrojení slzotvorným sprejom a obuškami, pričom pokutujú zahalené moslimské ženy.

Zákaz nosenia moslimských plaviek potvrdil už aj francúzsky súd. Podľa neho môže vyvolávať pohorešenia a útoky. Najmä po posledných útokoch je situácia mimoriadne citlivá. Moslimské komunity ale upozorňujú, že tieto opatrenia môžu spôsobiť zvýšenú izoláciu moslimských občanov a zbytočne tak vyhrotiť situáciu.

Viac..  Slováci minuli za rok 2016 na alkohol viac ako 1 miliardu eur

O red

Odporúčame pozrieť

Islamský štát plánoval útočiť okrem Paríža aj v iných štátoch, tvrdí CNN

WASHINGTON/PARÍŽ / Džihádistická organizácia Islamský štát (IS/Dáiš) plánovala 13. novembra 2015 – v čase série …

 • Vie ze je zákon na zákaz nosenia a ide tam aj tak. Buď je hlúpa alebo provokuje. Tu nieje o čom diskutovať dovidenia.

  • Erik Rakovský

   Po prvé, nie zákon, ale nejaká lokálna regulation na úrovni VZN ktorá navyše, ako sa ukázalo, PORUŠOVALA iný tentoraz už naozaj zákon (dokonca ústavu). Takže evidentne bolo o čom diskutovať.
   BTW podobnú “kvalitu” majú aj slopenské VZNká, čo je dané právnym nie že nevedomím, ale priam bezvedomím našich konšelov (a ako pozerám, vo .fr to nie je o nič lepšie).
   V článku je navyše kopa faktografických chýb, v skratke – burkini nie sú nič “tradičné” ale je to moderná vymyslenina. Navyše umožňujúca väčšiu integráciu báb z “tradične zabednených” rodín, ktoré by inak sedeli doma.