EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KULTÚRA / Na 36. ročníku Kremnických gagov nebude chýbať ani Európska komisia

Na 36. ročníku Kremnických gagov nebude chýbať ani Európska komisia

Zastúpenie Európskej komisie nebude chýbať ani na 36. ročníku Európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy, ktorý sa uskutoční predposledný prázdninový víkend od 26. do 28. augusta 2016 v Kremnici. Otvoria ho Klára Rundová za Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spoločne s prezidentom Akadémie humoru 2016 Mariánom Labudom.

“Kremnické gagy už 36 rokov prinášajú ľuďom radosť a zábavu. Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku už dlhé roky podporuje tento fantastický projekt, ktorý v sebe nesie dôležitý odkaz, že humor a sebareflexia sú dôležitými prvkami  života našej spoločnosti,” povedal Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Kremnické gagy si v príbehu rokov vybudovali medzinárodnú reputáciu vysoko kvalitného podujatia a mnohí tento festival považujú za špičku v stredoeurópskom regióne. O jeho kvalitách svedčí aj minuloročné ocenenie Medzinárodnej platformy Európskej asociácie festivalov EFFE*, ktorá zaradila Kremnické Gagy medzi najlepšie európske festivaly. Takéto prestížne ocenenie sa udeľuje festivalom, ktoré spĺňajú vysokú umeleckú kvalitu, zapájajú miestne umelecké komunity a majú významný vplyv na národnej i medzinárodnej úrovni. Práve takéto festivaly robia z Európy lepšie miesto pre život. Zastúpenie EK na Slovensku je preto hrdým spoluorganizátorom festivalu.

Vďaka vyše 250 autorom a interpretom z ôsmich štátov Európy, Izraela a Slovenska sa bude ulicami stredovekej Kremnice šíriť smiech a radosť. Zaujímavý program pozostávajúci z 36 hlavných produkcií a 25 sprievodných akcií sľubuje skvelé zážitky pre všetkých návštevníkov festivalu, od tých najmladších až po tých najstarších. Hlavnou témou tohtoročného podujatia bude humoristická až satirická sebareflexia deformácií a absurdností, ktoré obklopujú náš bežný život a obracajú ho hore nohami. Program a všetky podujatia si budú môcť návštevníci festivalu vychutnať zadarmo.

Viac..  Zmenu vlády podľa Lajčáka zahraničie vníma ako signál, že sa situácia upokojila

Zo slovenskej produkcie je pripravená zábavná francúzska konverzačná komédia Meno – o nečakanom odhalení vzťahov v rodine z dielne agentúry Aeon a Štúdia L+S. Nebude chýbať ani špeciálna festivalová verzia známej Show Jana Krausa.

Ako už býva zvykom, aj tento rok bude hodnotiť diela a výkony umelcov Akadémia humoru na čele s prezidentom Mariánom Labudom, ktorá bude odovzdávať tzv. Zlatý gunár až v ôsmich kategóriách. Najlepší ostrostrelec bude ocenený titulom Grand Prix 2016, no a pre všetkých návštevníkov bude výhrou samotný program, ktorý na nich čaká.

Divákov čaká napríklad aj francúzske saxofónové kvarteto Les DéSAXéS z Paríža. V hudobno-pohybovej šou s názvom Saxophonissimo s francúzskym šarmom a bez slov rozohrá vtipné dialógy na svojej ceste okolo sveta. Romantici si zas prídu na svoje v gangsterskej rozprávke Bláznivý Petříček z produkcie pražskej agentúry Next Picture v hlavných úlohách s hviezdami českého hereckého neba Táňou Vilhelmovou a Vojtechom Dykom.

*Ocenenie EFFE – Medzinárodná platforma Európskej asociácie festivalov EFFE (Európa pre festivaly, festivaly pre Európu) spája významné podujatia na základe umenia, rozvoja jeho komunít a európskych hodnôt. Svoje ocenenie udeľuje festivalom, ktoré spĺňajú vysokú umeleckú kvalitu, zapojenie miestnych umeleckých komunít a majú významný vplyv na národnej i medzinárodnej úrovni. Vďaka rozvoju komunít a kreativity robia festivaly ocenené značkou EFFE z Európy lepšie miesto pre život.

O dac

Odporúčame pozrieť

VentureEU

VentureEU: Viac pracovných miest a väčší rast

Európska komisia a Európsky investičný fond (EIF) začali program celoeurópskeho fondu fondov rizikového kapitálu (VentureEU) …