EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Favorit na nového premiéra Holandska: Zakážem korán a zavriem mešity!

Favorit na nového premiéra Holandska: Zakážem korán a zavriem mešity!

Geert Wilders, predseda populistickej Strany pre slobodu vedie v predvolebných prieskumoch v Holandsku. Jeho hlavným cieľom je deislamizovať Holandsko. O premiérsky post sa uchádza v nadchádzajúcich voľbách s funkčným obdobím 2017 – 2021, voľby budú v marci.

Na svojom twitterovom účte zverejnil 11 bodový program, s ktorým ide do volieb. Je podľa neho jednoduchý, a Holandsko počas “deislamizácia” na ňom ešte aj zarobí. Hlavným cieľom programu je zákaz prejavov moslimskej viery na verejnosti. Neskôr plánuje zakázať v krajine všetky mešity a Korán.

„Holandsko bude opäť naše,“ je predvolebný slogan populistickej strany. Po víťazstve vo voľbách chce usporiadať referendum o členstve krajiny v EÚ. Na týchto opatreniach má krajina zbohatnúť o vyše 7 miliárd EUR.

Viac..  Britský parlament bude hlasovať o dohode o brexite v polovici januára

Už v minulosti sa pritom politik snažil o vystúpenie Holandska z EÚ. Parlament však túto snahu zamietol a takzvaný nexit sa neuskutočnil. Proti sa postavila drvivá väčšina zákonodarcov.

O red

Odporúčame pozrieť

Vestager

Komisia prešetruje, či Holandsko neposkytlo firme Nike daňové úľavy v rozpore s pravidlami

BRUSEL – Regulátori Európskej únie začali hĺbkové prešetrovanie, či holandská vláda neposkytla spoločnosti Nike daňové …