EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Maďarsko chce postaviť ďalší plot na hranici so Srbskom

Maďarsko chce postaviť ďalší plot na hranici so Srbskom

BUDAPEŠŤ / Maďarsko chce vybudovať druhý plot pozdĺž svojej hranice so Srbskom. Podľa agentúry Reuters to oznámil maďarský premiér Viktor Orbán. Predpokladá, že druhá bariéra pomôže posilniť obranu pred možným ďalším masívnym príchodom migrantov.

“Prebieha technické plánovanie pre stavbu masívnejšieho obranného systému vedľa už existujúcej obrannej línie, ktorá bola narýchlo postavená vlani,” povedal Orbán. Plot s žiletkovým drôtom vybudovalo Maďarsko vlani na jeseň pozdĺž svojich hraníc so Srbskom a s Chorvátskom, aby zastavilo príchod utečencov, ktorí po takzvanej balkánskej trase mierili cez Maďarsko ďalej do Rakúska a do Nemecka.

Orbán teraz vyjadril obavy, že by do Európy mohli začať prichádzať stovky tisíc migrantov, ak by Turecko prehodnotilo svoj postoj k dohode s Európskou úniou o spolupráci v utečenecké kríze. EÚ sa s Ankarou v marci dohodla, že bude z gréckych ostrovov vracať do Turecka utečencov, ktorí sa preplavia cez Egejské more.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan však kritizuje úniu, ktorá podľa neho neplní svoju časť dohody najmä pokiaľ ide o zavedenie bezvízového styku pre Turkov. Brusel trvá na tom, že Turecko doteraz nesplnilo technické podmienky, ktoré sú pre liberalizáciu vízového styku nutné.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  Zvýšená aktivita cudzích spravodajských služieb je hrozbou, varuje ministerstvo zahraničných vecí

O dac

Odporúčame pozrieť

diskriminacia

V únii pociťuje 39 percent moslimov diskrimináciu

VIEDEŇ ,BRUSEL / Väčšina moslimských imigrantov, ktorí v prvej či druhej generácii žijú v niektorej z …