EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Obama poslal Kiskovi telegram. V mene občanov blahoželá ku Dňu Ústavy

Obama poslal Kiskovi telegram. V mene občanov blahoželá ku Dňu Ústavy

BRATISLAVA / Prezident Barack Obama poslal pri príležitosti osláv Dňa Ústavy prezidentovi Andrejovi Kiskovi telegram. Prečítajte si jeho celé znenie.

Vážený pán prezident,

pri príležitosti 24. výročia Dňa Ústavy 1. septembra blahoželám v mene občanov Spojených štátov amerických občanom Slovenskej republiky.

Stavajúc na ústave, ktorá si ctí demokratické inštitúcie a vládu práva, sa občanom Slovenska podarilo dosiahnuť mimoriadne zmeny.

Oslava tohto sviatku sa prekrýva s prvým predsedníctvom Slovenska v Rade Európskej únie, ktoré je ďalším dokladom úspechov Slovenskej republiky a dosiahnutia vedúcej úlohy (SR) v medzinárodných vzťahoch od získania nezávislosti.

Naše dve krajiny zdieľajú spoločný záväzok podpory slobody a šírenia zdieľaných demokratických hodnôt a princípov, na ktorých je založená transatlantická spolupráca. Silné väzby medzi našimi krajinami sú neochvejným základom pre trvalé priateľstvo medzi našimi národmi a občanmi.

Viac..  Nemecký prezident po prvýkrát na Slovensku. S Kiskom hľadeli do budúcna

Pri príležitosti tohto sviatku a pripomenutia si hodnôt, ktoré Vaša ústava predstavuje, prajem občanom Slovenska veľa úspechov do ďalších rokov.

S pozdravom
Barack Obama

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

klus

SaS vyzýva vládu, aby predložila Istanbulský dohovor parlamentu

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva vládu Roberta Fica, aby po rokoch od jeho podpisu prerokovala Istanbulský …