EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Vladimír Maňka: EÚ môže prísť o státisíce pracovných miest
maňka
Vladimír Maňka, europoslanec. PHOTO: European Parliament 2016

Vladimír Maňka: EÚ môže prísť o státisíce pracovných miest

Už na budúci týždeň sa majú začať rokovania o novom systéme vlastných zdrojov, ktorým predchádzal dvojročné analýzy. Ako v rozhovore pre agentúru SITA uviedol europoslanec za Smer-SD Vladimír Maňka, cieľom tohto systému je docieliť, aby rozpočet Európskej únie nebol závislý od politickej, či ekonomickej situácie v členských štátoch.

Existujú totiž tendencie, že niektoré krajiny majú problém plniť si svoje záväzky do rozpočtu EÚ. “Tento systém by mal pomôcť aj tomu, aby pracovné miesta v našich podnikoch nevytláčali lacné výrobky z tretích krajín a aby naše podniky nemuseli sťahovať výrobu mimo EÚ,” povedal Vladimír Maňka. Podľa neho už tento problém pociťujeme aj na Slovensku – v oceliarskom priemysle na východe krajiny. “Hrozí, že Európa príde o stovky tisíc pracovných miest a tomu musíme zabrániť. Žiadna krajina v EÚ samostatne tieto problémy nedokáže vyriešiť. Riešenie môžeme zvládnuť len spoločne.”

Viac..  Prehľad pokút v zahraničí: Niektoré krajiny sprísňujú sankcie pre vodičov

Počas slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie sa začne diskutovať aj o podobe eurofondov po roku 2020. Vladimír Maňka zdôraznil, že sa určite neskončí pomoc Európskej únie krajinám a regiónom, ktoré budú zaostávať, alebo kde bude vysoká nezamestnanosť, či štrukturálne problémy. Budú pomáhať pri riadení verejných financií, zostavovaní rozpočtov, ale aj pri riadení dlhu a spravovaní príjmov.

Podľa Vladimíra Maňku sme členstvom v Únii doteraz veľa získali. “Eurofondy sme začali čerpať vo forme predvstupových fondov ešte pred naším vstupom do EÚ. Do dnešného dňa nám toto financovanie pomohlo na Slovensku vytvoriť približne 90-tisíc nových pracovných miest. Ďalšie výhody nášho členstva priniesli ďalších viac ako 90-tisíc pracovných miest,” uviedol europoslanec. A do roka 2020 podľa neho Slovensko aj vlastnou zásluhou získa ešte viac zdrojov.

O red

Odporúčame pozrieť

rozpocet

Audítori EÚ vyzývajú k prísnejšiemu vyvodzovaniu zodpovednosti za rozpočtový systém

Európsky dvor audítorov dnes vyzval k väčšiemu dôrazu na pridanú hodnotu v rozpočte EÚ, ako …

 • Dušan Janiga

  Jednosmerne euroúčelová a jednostranne výhodná stratégia západu 1990-2004 a eurodirektívy od 1. mája 2004 s eurolokajským usapoklonovaním na úkor KONCEPČNÉHO ROZVOJA ekonomických stimulov pre našich domácich podnikateľov – takých akých vyprodukoval ponovembrový technokraticko-spolitizovaný usaeuforický vývoj sa pričinil o eurosamodehonestovanie našich schopností a tradícií od masarykovských rokov až po husákovské roky – a ZRAZU – po 27 rokov CHLADNÚCE holé hlavy techniky ekonomika biznisu a oligarchie začínajú KUVIKAŤ a antivedeckyprimitívne o tom , že túto káru 1990-2016 – plnú OBČIANSKYCH bolestí už nemá kto u nás ťahať už ani JEDNO volebné obdobie po PREŠUSTROVANÝCH ale zároveň eurokorupčných ROKOCH 2004-2016 aj s premlčaným ROZKRÁDANÍM národného potenciálu MTZ SOCIALIZMU 1948-1989. VAGABUNDI naši aj cudzí – SPOJTE SA a darujte na oltár VEDY TECHNIKY VÝSKUMU z vašich miliardových ŠTRINFLÍ – keď už ani Kiska, ani Fico, ani Danko ani Macejková ani CIRKVI na vás aj s nami dolu NEMAJÚ – okrem trpezlivosti NIČ – len ak rastúcu ZLOBU do štádia nenávisti – vy EGOCHUMAJI 2016 do 5.9.2016 – 19,05

  • Stano

   Tak rastúcu zlobu a rôzne štádia nenávisti tak to máme spoločné. To si píš.
   O komunizme 1948 – 89 Vám odporúčam si prečítať jeden novinových článok s Komsomolskej pravdy od komunistického novinára o tom ako ČSR bol v 48 roku 10 najvyspelejším štátom a v 89 až 40 štátom. Prečo prepad o 30 miest. Tak to treba zistiť niekoľko ročným štúdiom historických diel od slovenských a najmä českých hospodárskych historikov.