EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Ficovu rétoriku prirovnal vysoký predstaviteľ OSN k Islamskému štátu
Fico
Robert Fico, slovenský premiér. PHOTO: © European Union- EP.

Ficovu rétoriku prirovnal vysoký predstaviteľ OSN k Islamskému štátu

HAAG / Vysoký komisár OSN pre ľudské práva Zaid Husajn kritizoval európskych krajne pravicových a populistických politikov, ktorých počínanie a rétoriku prirovnal k radikálnemu hnutiu Islamský štát.

Medzi politických demagógov a blúznivcov, ako ich označil, zaradil holandského kritika islamu Geerta Wildersa, šéfku francúzskeho Národného frontu Marine Le Pen, republikánskeho kandidáta na prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa či českého prezidenta Miloša Zemana a slovenského premiéra Roberta Fica.

“Čo má Wilders spoločné s Trumpom, maďarským premiérom Viktorom Orbánom, Zemanom, rakúskym kandidátom na prezidenta Robertom Hoferom, Le Penovou, predstaviteľom britských nacionalistov Nigelom Farageom, to má tiež spoločné s Daiš,” citoval portál Time z Husajnovho pondelkového prejavu na konferencii v Haagu, v ktorom komisár pre IS použil arabskú skratku Daiš.

“Populisti využívajú polopravdy a prílišné zjednodušenia, čo sú dva skalpely najväčších propagandistov,” povedal Husajn s tým, že perfektným priestorom sú pre nich internet a sociálne médiá.

Hlavný terč

Hoci Husajn zmienil rad európskych politikov so spornými názorom alebo amerického republikána Trumpa známeho nevyberanými výrokmi, hlavným terčom jeho kritiky bol Wilders.

Wilders, ktorý pred súdom čelí obvineniam z podnecovania k nenávisti pre výrok na adresu marockých prisťahovalcov, zverejnil nedávno volebný manifest, v ktorom v prípade získania moci sľúbil zatvorenie všetkých mešít v krajine či zákaz prisťahovalectva z moslimských krajín. Podľa Husajna je Wildersov program absurdný.Povedal tiež, že história holandského populistu a jemu podobných naučila, ako účinne ako zbraň používať xenofóbiu a zaslepenosť predsudkami.

Wildersova parlamentne krajne pravicová Strana pre slobodu (PVV) v súčasnosti vedie prieskumy verejnej mienky. Parlamentné voľby sa v Holandsku budú konať v roku 2017.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  Fico v Bruseli predstavil projekt v Líbyi, s Babišom si už potykal

O dac

Odporúčame pozrieť

Fico

Fico v Bruseli predstavil projekt v Líbyi, s Babišom si už potykal

BRUSEL– Krajiny Visegrádskej štvorky dnes oficiálne predstavili projekt na ochranu líbyjskej hranice talianskemu premiérovi Paolovi …

  • Stano

    Najčastejším človekom, ktorý sa ukáže v médiách je politik. Politik vie, že veľmi ovplyvňuje myslenie človeka. A už je na ňom či bude šíriť nenávisť, alebo pokoj a mier. Po vypočutí Ficových slov si myslím, že viete čo šíri.

  • Dušan Janiga

    Zdá sa mio v TURCI 2016 – že pán Husajn si asi pomýlil FGica s Kotlebom – ale ten bude ??? premierom – MOŽNO – ale určite neskoršie – ak sa Husajknopvia a iní páni nespamätajú s toho, ako ODFLINKALI hodiny eurodejepisu 1989 – keď sa preberali DEJINY FAŠIZMU v Európe 1836-1936 aj s jeho dornieropu “45 – oživotvorenou na Kreščatiku 2013??? amen. 31016806