Domov / ĽUDIA / Podpora Eurojustu v boji proti prevádzačstvu. Zatknutých je už 16 pašerákov

Podpora Eurojustu v boji proti prevádzačstvu. Zatknutých je už 16 pašerákov

Operácia proti organizovanej zločineckej sieti zameranej na pašovanie utečencov bola ukončená. Zatknutých bolo 16 osôb a ďalšie zatýkania stále prebiehajú. Okrem toho bolo zadržané veľké množstvo peňazí, majetku a iného tovaru.

Zločineckú skupinu tvorili sýrski, alžírski, egyptskí, libanonskí a tuniskí podozriví, ktorí sa sústredili na nedovolené pašovanie migrantov do Európskej únie. Podľa doteraz zhromaždených dôkazov prepravili v rokoch 2014 a 2016 viac ako 200 migrantov do Rakúska, do Nemecka i do Francúzska. Za dopravu mali migranti platiť 500 eur.

V decembri 2015 požiadali talianske úrady o pomoc Eurojustu. Ten pomohol nielen s koordináciou operácií, no poskytol aj medzinárodnú policajnú pomoc a analytickú podporu. Súbežné vyšetrovanie umožnilo zachytenie niekoľkých migrujúcich transportov, z ktorých 80 až 90 vozidiel bolo registrovaných v Taliansku.

Viac..  Bilčík o vypočúvaní Šefčoviča: Nemôžeme sa tváriť ako Európania v Bruseli a na Slovensku na tieto hodnoty zabúdať

Eurojust umožnil výmenu informácií a žiadosti o právnu pomoc, organizoval koordinačné stretnutia v Haagu a zabezpečoval aj koordináciu súdov počas celého procesu.

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Erdogan

Označíte tureckú operáciu v Sýrii za inváziu? Potom pošlem do Európy milióny migrantov, vyhlásil prezident Erdogan

TURECKO/EURÓPA / Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil európskym krajinám, že na územie Európy pošle milióny …