EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DEŠTATISTIKY EUROPOSLANCOVPONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KULTÚRA / Projekt SLOV:motion v Bruseli: Predstavia sa slovenskí umelci

Projekt SLOV:motion v Bruseli: Predstavia sa slovenskí umelci

BRATISLAVA / Pri príležitosti nášho predsedníctva v Rade Európskej únie sa v rámci štvordňového programu v bruselskom kultúrnom centre predstavia slovenskí umelci. Odprezentujú našu krajinu formou tanca, divadla, výstav, prednášok a diskusie.

Od 29. septembra do 2. októbra sa na javisku v bruselskom kultúrnom centre budú striedať slovenskí tanečníci, premietať sa budú slovenské tanečné filmy, čítať sa budú slovenské dramatické texty a program vyvrcholí pohybovou inštaláciou uznávaného tvorcu Jozefa Fručeka.

Osobitné dielo tohto choreografa a tanečníka charakterizuje skúmanie možností tela a prekračovanie vlastných fyzických a tanečných limitov. Fyzická inštalácia 30 brvien a ich dekonštrukcia už zaujala mnohých v rámci celej Európy.

„Projekt SLOV:motion, ktorý pripravil Divadelný ústav, je ako celok veľmi zaujímavý a príťažlivý,“ konštatuje minister kultúry Marek Maďarič.

Tanečníci ale nezostanú len na javisku. S publikom komunikujú. Tancom vyjadrujú riadený a spontánny pohyb.

„Brusel je Mekka tanca. Je tam najprestížnejšia tanečná univerezita. Aj preto sme vsadili na tanec,“ prezrádza riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

unnamed

O dac

Odporúčame pozrieť

fico

Robert Fico poďakoval štátnym úradníkom za organizáciu predsedníctva EÚ

BRATISLAVA / Robert Fico na úrade vlády privítal zhruba 130 člennú návštevu štátnych pracovníkov. Poďakoval …