ministerka_matecna_na_bicykli
Ministerka Gabriela Matečná na bicykli. PHOTO: Archív MPRV.

Ministerka Matečná podporila Európsky týždeň mobility, na rokovanie vlády prišla na bicykli

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná podporila alternatívny a ekologický spôsob cestovania v meste. Na rokovanie vlády cestovala z ministerstva na bicykli. Ministerstvo tiež podporilo kampaň Na bicykli do obchodu.

„Cyklistická doprava je jedným zo spôsobov ako ponúknuť  obyvateľom miest alternatívu voči individuálnej automobilovej doprave, ale je to aj forma zdravého životného štýlu,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná. „Cestovanie bicyklom je lacnejšie, zdravšie pre životné prostredie, s bicyklom sa ľahšie zaparkuje a bicykel ako dopravný prostriedok je finančne dostupný širokým vrstvám spoločnosti.“

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa zapojilo aj do májovej súťaže Do práce na bicykli. Rovnako sa rozhodlo podporiť aj kampaň Na bicykli do obchodu, ktorá motivuje ľudí, aby nechodili nakupovať všade len autom. Viac ako polovicu nákupov totiž hravo odvezie bicykel. „Keď už pôjdete do obchodu, nezabudnite si kúpiť čerstvé a kvalitné slovenské potraviny,“ vyzvala ministerka Matečná.

Viac..  Ako opäť naštartovať európsky cestovný ruch? Brusel navrhol opatrenia na bezpečnú obnovu cestovania

Podľa ministerky Matečnej na to, aby sme mohli po meste chodiť na bicykli, je potrebné mať bezpečné cyklotrasy. Tie postupne pribúdajú na celom Slovensku. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka spravuje Integrovaný regionálny operačný program (IROP), v rámci ktorého môžu samosprávy získať prostriedky na výstavbu cyklotrás a budovanie doplnkovej cyklistickej infraštruktúry.

 

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

osipane

Africký mor ošípaných ohrozuje celé územie SR

Od júla 2019 sa na Slovensku vyskytlo 35 prípadov afrického moru ošípaných u diviačej zveri …