EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / PREHĽAD: Toto je program europarlamentu. Riešiť sa bude najmä roaming a daňové raje
výbor
Zasadnutie výboru EP v Bruseli. PHOTO © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu. Riešiť sa bude najmä roaming a daňové raje

Poslanci začnú tento týždeň vyšetrovať kauzu Panama Papers. Ako prvých si vypočujú novinárov, ktorí o ukrývaní peňazí v daňových rajoch informovali verejnosť. Na pláne sú aj diskusie o roamingu a o tom, ako zabrániť jeho zneužívaniu, ekonomike, rozpočte a antisemitizme.

Osobitný výbor založený za účelom preverenia kauzy Panama Papers začne v utorok svoje vyšetrovanie. Jeho členovia sa budú rozprávať s novinármi, ktorí vyniesli informácie o daňových únikoch na svetlo sveta.

Priemyselný výbor v pondelok rokuje o primeranom využívaní roamingových služieb od budúceho roku, keď zmiznú roamingové poplatky. Nový návrh z dielne Komisie  chce dať poskytovateľom telekomunikačných služieb možnosť stanoviť limity na objem bezplatného roamingu, aby sa tak predišlo jeho zneužívaniu.

V pondelok do Parlamentu zavíta šéf Európskej centrálnej banky Mario Draghi. Členovia hospodárskeho výboru s ním budú rokovať o tom, ako sa bude vyvíjať európska ekonomika po britskom referende.

Viac..  Monika Smolková: Rast zamestnanosti a investícií je správnou odpoveďou na euroskeptizmus

Rozpočtový výbor bude v stredu hlasovať o pozmeňujúcich návrhoch k rozpočtu na rok 2017. Dokopy sa ich nazbieralo až 2200. Poslancom sa nepáčia škrty, ktoré navrhujú členské štáty v Rade EÚ, keďže tieto podľa nich nepriaznivo vplývajú na hlavné politické priority, akými sú napríklad programy na podporu vedy a výskumu alebo infraštruktúry.

Po škandále s emisiami Komisia navrhla nové bezpečnostné, ekologické a výrobné  pravidlá, ktoré by mali spĺňať všetky nové autá. Tie budú vo štvrtok predmetom rozpravy vo výbore pre vnútorný trh.

V utorok je na pláne konferencia na tému novodobého antisemitizmu a ako sa s ním vyrovnávajú židovské komunity. Predsedať jej bude Martin Schulz spoločne s Antoniom Tajanim.

O dac

Odporúčame pozrieť

margrethe vestager

Európska komisia začala vyšetrovanie verejného financovania závodu Jaguar Land Rover na Slovensku

Európska komisia začala podrobné vyšetrovanie, ktorého cieľom je posúdiť, či plány Slovenskej republiky poskytnúť 125 …