EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KULTÚRA / Brusel spoznal slovenské ľudové piesne a tance
piesne-a-tance
PHOTO: Archív BSK.

Brusel spoznal slovenské ľudové piesne a tance

Uplynulú sobotu spoznali návštevníci tanečnej sály Les Halles v Bruseli ľudové piesne a tance z celého Slovenska. Počas workshopu sa viac ako stovka odvážlivcov niektoré tance aj naučila a večer strávili na typickej slovenskej ľudovej veselici.

„Naša kancelária v Bruseli pravidelne predstavuje to najlepšie zo Slovenska a najmä z nášho regiónu. Či už sú to úspechy našich študentov, tvorba mladých dizajnérov či tradičné jedlá. Túto sobotu predstavili ľudové piesne a tance, ktoré sú naším národným bohatstvom,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Sobota 8. októbra 2016 patrila v Bruseli slovenským ľudovkárom. V historických priestoroch tanečnej sály „Les Halles de Schaerbeek“ v Bruseli zorganizovala Kancelária Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli v spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom seminár slovenských ľudových tancov. Ten navštívili nielen Slováci žijúci v Bruseli, ale aj množstvo domácich.

Viac..  Slovensko novým Dubajom. Turistom máme čo ponúknuť

Podujatie bolo určené pre deti aj dospelých. Poobede sa deti na workshope počas dvoch hodín mohli naučiť základy ľudových tancov a vidieť ukážky tancov zo Slovenska. Pre dospelých návštevníkov bola v podvečer tiež pripravená dvojhodinová tanečná škola, ktorú následne vystriedala slovenská ľudová zábava. Každý si tak mohol oddýchnuť pri ľudovej hudbe, ktorú naživo hrali hudobníci Mgr. Michal Noga , Ján Tej,  Jakub Líška a Juraj Líška. Okrem ľudovej hudby však na programe bola aj prezentácia ľudových tancov a spevov, ktoré si pripravili skúsení tanečníci Natália Kotlárikova a Mgr. art  Andrej Kotlárik z Malokarpatského osvetového strediska. To sa podieľa  na uchovávaní, ochrane a sprístupňovaní hodnôt ľudovej kultúry a cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry.

Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

O dac

Odporúčame pozrieť

Trump

Amerika hrozí obchodnou vojnou. Následky by sme pocítili aj na Slovensku

WASHINGTON / Spojené štáty stoja na pokraji konfliktu so zvyškom sveta. Príčinou je obchod a ničivými …