EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Za pomoci Eurojustu a Europolu zatkli úrady 16 prevádzačov. Za prevoz si pýtali 500 eur
Ilustračné PHOTO © European Union 2016.

Za pomoci Eurojustu a Europolu zatkli úrady 16 prevádzačov. Za prevoz si pýtali 500 eur

Hlavné operácie proti organizovanej zločineckej skupine, ktorá nelegálne pašovala prisťahovalcov majú svoje výsledky. Zatiaľ prebehlo šestnásť zatknutí, ďalšie pokračujú.

V zločineckej skupine boli podozriví z Alžírska, zo Sýrie, z Egypta, z Libanonu a z Tuniska. Väčšina migrantov, ktorých pašovali do Európy bola sýrskeho pôvodu. Podľa doterajších zistení v rokoch 2014 až 2016 mohla táto sieť prepašovať viac ako 200 utečencov.

V Európskej únii sa väčšinou pohybovali po balkánskej trase, najprv prišli do Maďarska a Talianska, potom presunuli utečencov do Rakúska, do Nemecka a do Francúzska. Za dopravenie mali migranti zaplatiť 500 eur.

Talianske úrady požiadali o pomoc nielen rakúske a nemecké úrady, ale aj Eurojust, ktorý mal koordinovať príslušné činnosti, uľahčiť výmenu informácií a žiadostí o právnu pomoc. Zapojený bol aj Europol, ktorý zabezpečil medzinárodnú policajnú pomoc a analytickú podporu.

Viac..  Samojazdiace autá: Ako sa na ne EÚ pripravuje?

O vik

Odporúčame pozrieť

utecenci

EÚ schválila opatrenia na boj proti prevádzačom migrantov

Európska únia bojuje proti prevádzačstvu migrantov. Rada schválila komplexný a operačný súbor opatrení na presadzovanie …