EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / KULTÚRA / Vďaka jedinečnému projektu vdýchli deti život pokladom európskej rozprávkovej tvorby
Eurorozpravky

Vďaka jedinečnému projektu vdýchli deti život pokladom európskej rozprávkovej tvorby

zaznam-na-celu-obrazovku-20-10-2016-202541-bmpPri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ vznikol jedinečný európsky výtvarný projekt, ktorého slávnostným vyvrcholením je výstava detských diel v budove Slovenského rozhlasu od 20.októbra do 13.novembra 2016. V tomto rozprávkovom pozdrave je cez výtvarnú tvorbu vyjadrená láska a vzťah našich detí ku krajinám európskeho spoločenstva.

Deti v 57 materských školách zo 48 slovenských miest a obcí v spolupráci s výtvarným odborom ZUŠ v Prešove výtvarne stvárnili rozprávky typické pre každú krajinu Európskej únie. Zároveň aj deti z lll. Európskej školy v Bruseli originálnym spôsobom realizovali 12 rozprávkových projektov v plošnej a priestorovej podobe. Každá rozprávka hravým spôsobom zaviedla naše deti prostredníctvom rôznych edukačných aktivít do blízkeho i vzdialeného sveta európskeho spoločenstva. Deti hrou spoznávali krajiny EÚ, kultúru, ich tradície a svoje zážitky vyjadrili v dramatickej tvorbe vystúpením na verejnosti.

rozpravkaSúčasťou projektu je i odborná konferencia s prezentáciou vybraných rozprávkových projektov z jednotlivých materských škôl. „Vďaka tvorivým pedagógom, ktorí s veľkou zodpovednosťou viedli naše deti počas celého projektového obdobia, aby zasiali zrnká múdrosti a lásky do sŕdc najmenších, aby z nich vyrástli dobrí, čestní ľudia pre zjednotenú Európu“, povedala Mária Zuščinová, autorka a koordinátorka projektu, ktorý vznikol pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, primátorky mesta Prešov A.Turčanovej, europoslanca M.Mikolášika s podporou RTVS a firmy Dobré zo Slovenska. Bohatý pedagogický materiál v podobe rozprávkovej knihy, metodického zborníka, dvd nahrávok, kroniky či brožúr bude cennou skúsenosťou pre ďalšie generácie a zostane nám taktiež ako spomienka na naše predsedníctvo.

Viac..  Líbyjská pobrežná stráž zachránila takmer 400 migrantov

My, slovenské deti maličké,

nesieme európskym krajinám po jednej kytičke.

Želáme si čarovný svet detských hier,

od srdca ďakujeme Vám, že tu máme mier.

www.eurorozpravky.eu

O dac

Odporúčame pozrieť

Kazimir

Medzinárodné organizácie hodnotia Slovensko. Kde vidia priestor na zlepšovanie?

Európska komisia, Medzinárodný menový fond a Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), pravidelne monitorujú …