EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Ivan Štefanec: Pri vývoji autonómnych automobilov musíme viac spolupracovať s Čínou
stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO :https://www.facebook.com/ivanstefanec.eu.

Ivan Štefanec: Pri vývoji autonómnych automobilov musíme viac spolupracovať s Čínou

Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH, EĽS) sa cez víkend zúčastnil, ako jediný zástupca európskych inštitúcií, na 14. Medzinárodnom automobilovom fóre na China Europe International Business School v Šanghaji, kde prednášal na tému „Právny rámec automatizovaného riadenia automobilov”.

 „Je to rýchlo sa rozvíjajúca oblasť, v ktorej právnom rámci a štandardizácii potrebujeme nevyhnutne spolupracovať tak s Čínou, ako aj s USA. Je dôležité vytvoriť spoločný právny rámec s jasnými pravidlami pre zdravú súťaž, stimuláciu rozvoja a ochranu spotrebiteľa. Táto téma je predovšetkým o dátach – o ich riadení, prenosových právach a aj o zachovaní ochrany súkromia.“ zdôraznil europoslanec. Čína, ktorá sa stala automobilovou veľmocou a vyrába viac ako štvrtinu celosvetovej automobilovej produkcie, investuje do výskumu automatizovaného riadenia viac ako EÚ a aj viac ako USA.

Viac..  Prijmite občanov, ktorí prešli k Islamskému štátu, vyzýva Moskva západné štáty

„Digitalizácia automobilového priemyslu je realitou a pre zachovanie slovenskej pozície svetového lídra výroby osobných automobilov na hlavu obyvateľa je kľúčové zachytenie tohto trendu.“ Hovorí Ivan Štefanec.

„Aj pri riešení tejto oblasti vidíme, aké je pre nás kľúčové vytvorenie spoločného európskeho digitálneho trhu a odstránenie bariér prenosu údajov medzi členskými krajinami EÚ. V porovnaní s USA a Čínou sme v tejto oblasti pozadu, pričom vieme, že práve úroveň digitalizácie bude výrazne ovplyvňovať našu konkurencieschopnosť. Verím, že slovenské predsedníctvo v Rade EÚ nás posunie v digitálnej oblasti k reálnym riešeniam.“ zakončil náš zástupca v Európskom parlamente, ktorý v súčasnosti pracuje aj na novej legislatíve uvádzania vozidiel na trh.

O Ivan Štefanec

Odporúčame pozrieť

MM

M.Mikolášik v európskom Týždni za život: Napredovanie vedy je dôvodom na rast pokory voči životu

„Pokrok vedy dnes človeku dvíha sebavedomie natoľko, že má pocit, že môže rozhodovať koho život …