EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Angela Merkel chce byť opäť kancelárkou
Angela MERKEL
Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union- EP.

Angela Merkel chce byť opäť kancelárkou

BERLÍN / Nemecká kancelárka Angela Merkelová potvrdila, že sa bude uchádzať aj o štvrté funkčné obdobie v úrade. Infomovala o tom agentúra DPA.

Infomáciu o ďalšej kandidatúre tejto političky unikli už skôr z prostredia straníckych zdrojov Kresťanskodemokratickej únie Nemecka, na čele ktorej Merkel stojí.

Odlišná volebná kampaň

“Chcem ďalej slúžiť Nemecku… v týchto ťažkých a neistých časoch,” uviedla nemecká líderka na tlačovej konferencii v Berlíne. “Som pripravená viesť volebnú kampaň, ktorá bude odlišná od ktorejkoľvek predtým,” dodala.

“O tomto rozhodnutí som premýšľala donekonečna… som však znovu pripravená kandidovať do úradu,” povedala po rokovaniach s najvyššími predstaviteľmi svojej strany v centrále CDU.

Šéf konzervatívnych spojencov nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Bavorsku, Horst Seehofer zo sesterskej Kresťanskosociálnej únie, privítal jej ohlásené rozhodnutie.

Viac..  Merkelová odvrátila hroziaci rozpad vládnej koalície

Je dobré, že máme jasno

“Chceme teraz získať dôveru obyvateľstva na ďalšie štyri roky, a preto je dobré, že máme jasno,” vyhlásil Seehofer cestou na stretnutie CSU v Mníchove, metropole spolkovej republiky Bavorsko.

CSU a Kresťanskodemokratická únia Nemecka, na čele ktorej 62-ročná Merkel stojí, tvoria v nemeckom parlamente blok. Majú však spor pre Merkelovej migračnú politiku otvorených dverí.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

utecenci

Taliansko dovolí lodi s utečencami vstúpiť na Sicíliu

RÍM / Taliansko umožní 450 migrantom, zachránených v sobotu v Stredozemnom mori z rybárskej lode, vylodiť …