EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / V Bratislave sa koná jedno z najdôležitejších európskych podujatí o malých a stredných podnikoch
elzbieta-bienkowska
Eurokomisárka pre podnikanie a malé a stredné podniky Elzbieta Bieńkowska. PHOTO: © European Union.

V Bratislave sa koná jedno z najdôležitejších európskych podujatí o malých a stredných podnikoch

V bratislavskej Incheba Expo Aréne sa v stredu 23. novembra začal piaty ročník významnej konferencie SME Assembly 2016, ktorá potrvá do piatka 25. novembra 2016. Podujatia sa zúčastní aj európska komisárka pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a malé a stredné podniky Elzbieta Bieńkowska.

Ide o jedno z najdôležitejších európskych podujatí o politikách týkajúcich sa malých a stredných podnikateľských subjektov, ktoré raz ročne organizuje Európska komisia v spolupráci s predsedajúcou krajinou Rady EÚ. Program konferencie sa sústredí aj na inovácie v biznise a podporu pre začínajúce a rozvíjajúce sa podniky (tzv. start-upy a scale-upy). Zúčastnia sa jej podnikatelia, vedci, médiá ako aj politickí predstavitelia EÚ a členských krajín. Podujatie vytvorí priestor na diskusiu o možnostiach rozvoja politík pre malé a stredné podniky a o rozširovaní inovatívnych spôsobov spolupráce s cieľom podporiť podnikanie v členských krajinách EÚ.

Viac..  Európska komisia predstavuje iniciatívy týkajúce sa vyrovnanej a progresívnej obchodnej politiky

Počas konferencie budú tiež vyhlásení víťazi Európskej ceny za podporu podnikania, ktorej cieľom je vyhľadávanie a oceňovanie úspešných iniciatív zameraných na podporu podnikov a podnikania v Európe. Táto iniciatíva umožňuje predstaviť príklady najlepších zásad a postupov v podnikaní, zvýšiť povedomie spoločnosti o pridanej hodnote podnikania, ako aj povzbudiť a inšpirovať potenciálnych podnikateľov.

O dac

Odporúčame pozrieť

voda

Audítori EÚ: Kvalita pitnej vody v Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku sa vďaka financovaniu EÚ zlepšila

Podľa novej správy Európskeho dvora audítorov sa kvalita pitnej vody, ktorú majú spotrebitelia k dispozícii …