sefcovic
Eurokomisár Maroš Šefčovič. PHOTO: © European Union- EP.

Maroš Šefčovič: Dosiahnutie Energetickej únie je možné iba cez zlepšenie našich energetických systémov

Medzinárodná konferencia SET Plan 2016 – Stredoeurópska energetická konferencia X (SET Plan 2016 – CEEC X) otvára svoje dvere v stredu, 30. novembra 2016 v Bratislave. Táto prestížna konferencia je poslednou veľkou udalosťou Slovenského predsedníctva v Rade EÚ organizovanou v Bratislave.

Vytvorí medzinárodnú platformu pre otvorenú diskusiu o najdôležitejších otázkach týkajúcich sa súčasných politík EÚ v oblastiach energetiky,výskumu a inovácií.

Konferencia sa skladá z ôsmych hlavných panelov, týkajúcich sa priorít Energetickej únie a SET plánu a šiestich paralelných večerných panelov. Preskúma proces vytvárania európskej Energetickej únie, s dôrazom navýskumnú a inovačnú stratégiu, ktorá je kľúčom na prelomovú transformáciu energetického sektora EÚ. Hlavnými cieľmi konferencie sú zlepšenie viditeľnosti Energetickej únie, identifikácia priorít energetickej politiky a plánovanie budúcich akcií.

Medzi potvrdených rečníkov patria výnimočné osobnost, ako je Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu; Carlos Moedas, eurokomisár pre výskum a inovácie; profesor Peter Plavčan, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR; Peter Žiga, minister hospodárstva SR; či Fatih Birol, výskumný riaditeľ Európskej energetickej agentúry, a mnohí ďalší.

Viac..  L. Ď. Nicholsonová: Cirkevní lobisti sú väčší strašiak ako Istanbulský dohovor a domáce násilie je väčší satan ako joga.

„Máme dobré nastavenie. Komisár pre Energetickú úniu Šefčovič je zo Slovenska a spolupráca medzi nami a jeho tímom je naozaj dobrá. Prajem si, aby konferencia pomohla s riešením problémov spojených s vytváraním Energetickej únie“ vysvetľuje Alexander Duleba, riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA).

„Dosiahnutie Energetickej únie je možné iba cez zlepšenie našich energetických systémov, aby boli viac „smart“. To sa týka nášho priemyslu, našich domácností, našej dopravy, našich praovísk a miest v ktorých žijeme. Nové SMART technológie a inovácie, ako očakáva integrovaný SET plán, budú hlavným zameraním Stratégie Energetickej únie pre výskum, inovácie a konkurencieschopnosť“ oznámil Maroš Šefčovič.

Na konferencií je zaregistrovaných viac ako 500 účastníkov.  Súčasťou bude aj niekoľko sprievodných podujatí – matchmaking, tematické workshopy, poster session a spoločenské udalosti. Výstupom konferencie budú návrhy a odporúčania, ktoré môžu byť využité ako nástroj implementácie politík SET plánu a Energetickej únie.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

peniaze

Parlament schválil poskytnutie mimoriadnych štátnych záruk na úvery z EÚ

BRATISLAVA – Slovensko poskytne mimoriadne štátne záruky, na základe ktorých bude môcť štát čerpať ďalšie …