europsky parlament
Európsky parlament. PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä roaming a osobné údaje

Počas dvojdňového plenárneho zasadnutia, ktoré sa bude konať v Bruseli túto stredu a štvrtok, by mali poslanci schváliť rozpočet na budúco rok. Hlasovať budú aj o dohode týkajúcej sa transferu osobných údajov medzi EÚ a USA počas trestnoprávnych konaní. Výbory sa chystajú hlasovať o prístupe k online obsahu v iných krajinách EÚ a veľkoobchodných cenách za roaming.

Plenárne zasadnutie, 30. novembra – 1. decembra

Poslanci by mali tento týždeň odobriť rozpočet na rok 2017. Predbežne sa na ňom už dohodli s členskými štátmi. Podarilo sa im vybojovať viac peňazí pre mládež, podporu malých a stredných podnikov a infraštruktúru.

Hlasovať sa bude aj o dohode medzi EÚ a USA o prevode osobných údajov v rámci trestných vyšetrovaní a usmerneniach na zlepšenie transparentnosti, čo sa týka osobných záujmov eurokomisárov.

Vo štvrtok pred poslancami vystúpi tuniský prezident Beji Caid Essebsi.

Výbory

Výbor pre právne veci bude hlasovať o návrhu, ktorý požaduje, aby ste mali k svojej zakúpenej hudbe, e-knihám a filmom prístup aj vtedy, ak sa nachádzate v inej krajine EÚ.

Priemyselný výbor sa v ten istý deň chystá hlasovať o nových limitoch pre veľkoobchodné roamingové poplatky. Ide o čiastky, ktoré si operátori účtujú medzi sebou. Predstavuje to ďalší krok k zrušeniu roamingových poplatkov v júli budúceho roku.

Viac..  Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých spoločností sa novo prijatá smernica dotkne

Na pláne je aj debata o Sýrii. Situáciu v krajine budú rozoberať členovia zahraničného a rozvojového výboru za účasti osobitného vyslanca OSN pre Sýriu Staffana de Misturu.

Do Parlamentu zavítajú eurokomisári Cecilia Malmström (zahraničný obchod) Phil Hogan (poľnohospodárstvo). Malmström bude ráno s poslancami diskutovať o tom, aký dopad majú medzinárodné obchodné dohody na pracovné miesta, štandardy a sociálnu ochranu. Neskôr budú obaja rokovať s členmi poľnohospodárskeho výboru.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých spoločností sa novo prijatá smernica dotkne

Nové povinnosti pre firmy, ktoré pôsobia v krajinách EÚ. Na čo sa pripraviť, a ktorých …

Consent choices