EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Monika Beňová: Spoločnosť nesmie ovládať strach a nenávisť
benova
Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová. PHOTO: © European Union - EP.

Monika Beňová: Spoločnosť nesmie ovládať strach a nenávisť

Obmedzovaniu rasizmu, či xenofóbie sa v uplynulých rokoch na rôznych úrovniach venovalo viacero koncepčných dokumentov, stratégií, chárt, či nariadení. Napriek tomu je šírenie nenávisti na vzostupe prakticky v celej Európskej únii (EÚ). Dnešný rokovací deň Európskeho parlamentu bude preto venovaný aj hľadaniu efektívnych nástrojov na boj s rozličnými formami neznášanlivosti.

Z vyhlásenia Rady a Komisie by malo jednoznačne vyplynúť aké ďalšie opatrenia pripravujú na zvrátenie tohto trendu. Existujúce regulácie na úrovni EÚ je potrebné prehodnotiť. Musíme poznať ich účinnosť, praktický vplyv, ako aj dôslednosť uplatňovania v jednotlivých členských štátoch,“ uviedla poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová.

K zlepšovaniu situácie podľa nej mnoho krát neprispievajú ani politici z tzv. štandardných strán. Zneužívaním citlivých tém sa snažia získavať lacné politické body. Robia tak napriek tomu, že by sa mali snažiť s nárastom nenávisti bojovať. Je to bohužiaľ viditeľné v mnohých európskych krajinách,“ zdôraznila europoslankyňa.

Viac..  Miroslav Mikolášik: Európsky prokurátor bude riešiť aj slovenské prípady bez zásahu slovenských orgánov

Dôležité je pritom nepripustiť, aby spoločnosť ovládol strach a nenávisť. Šíritelia nenávisti, či už na sociálnych sieťach, ale aj v reálnom živote nemôžu mať pocit beztrestnosti. Na ich konanie musíme primeraným spôsobom reagovať tak, aby sa prestala znižovať schopnosť ľudí rozoznávať čo je zlé,“ uzavrela Monika Flašíková Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

Timmermans

V celej EÚ začínajú platiť nové pravidlá o cezhraničných insolvenčných konaniach

Zameriavajú sa na zlepšenie vymáhania pohľadávok v cezhraničných insolvenčných konaniach. Nové pravidlá prijaté formou nariadenia …

  • Jano Kollarčík

    To je skoro rovnaká degustácia nestrávených ľudských poživatín ako od žurnalistov z NČ .. Keby ste miesto písania tohoto radšej roztrieskali monitor spravili by ste lepšie, ľudia sú ovladaní strachom pretože narozdiel od týchto …. je strach unikátom bez ktorého by sme nedopadli najlepšie.. Jedna rada na záver čo ma učila mama : Rob tak aby si pomáhal ľuďom, mohli by ste aj vy začať a netrepať tu o vzostupe rasizmu a o tom aký je strach zlý..

  • Fľašíková aj Beňová neunesie kritiku – čo je znak psychopatie. Nuž prečítajte si, čo sa jej neľúbi: https://neznaboh.wordpress.com/2016/12/06/flasikova-benova-liberalka-alebo-len-pokrytecka-psychopatka/

  • Gabika Bodnárová

    Výnimočné má pravdu.