EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Aleppo opustili tisícky ľudí. EÚ viní Assada z vrážd civilistov
aleppo
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Aleppo opustili tisícky ľudí. EÚ viní Assada z vrážd civilistov

ALEPPO / Viac ako 6 tisíc ľudí opustilo za ostatných 24 hodín sýrske Aleppo. Evakuácia sa koná pod dohľadom Ruska. Obyvateľov Aleppa odvážajú na severozápad Sýrie. Kým Assad vyhlásil, že ide historické víťazstvo, Európska únia ho naopak viní z vrážd civilistov. A spolu s ním aj jeho podporovateľov z Ruska a Iránu. Požaduje otvoriť všetky koridory pre medzinárodnú humanitárnu pomoc.

Od štvrtka prichádzajú do Aleppa utobusy a odvážajú ľudí. Assad vystúpil so slávnostným prejavom. “Je to historické víťazstvo pre všetkých, ktorí sa nevzdali a ostali verní svojej krajine až do konca,“ hovorí sýrsky prezident Bašár Assad.

Toto víťazstvo však bolo podľa viacerých zdrojov vykúpené krvou civilistov. Sýrski vojaci mali pri vyháňaní povstalcov strieľať do všetkého čo sa hýbalo vrátane žien a detí. Vraždenie ukončilo prímerie. Pod dohľadom Ruska odchádzajú z Aleppa ďalej  na západ vozidlá s ranenými, ženami a deťmi.

Viac..  Na Wikipédiu sa dnes nespoliehajte. Celý deň bude na protest vypnutá

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Benova

Monika Beňová: Politika súdržnosti prispieva k budovaniu sociálnejšej Európy

Plénum Európskeho parlamentu sa bude na dnešnom zasadnutí zaoberať aj návrhom nariadenia o Európskom fonde regionálneho …