aleppo
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Aleppo opustili tisícky ľudí. EÚ viní Assada z vrážd civilistov

ALEPPO / Viac ako 6 tisíc ľudí opustilo za ostatných 24 hodín sýrske Aleppo. Evakuácia sa koná pod dohľadom Ruska. Obyvateľov Aleppa odvážajú na severozápad Sýrie. Kým Assad vyhlásil, že ide historické víťazstvo, Európska únia ho naopak viní z vrážd civilistov. A spolu s ním aj jeho podporovateľov z Ruska a Iránu. Požaduje otvoriť všetky koridory pre medzinárodnú humanitárnu pomoc.

Od štvrtka prichádzajú do Aleppa utobusy a odvážajú ľudí. Assad vystúpil so slávnostným prejavom. “Je to historické víťazstvo pre všetkých, ktorí sa nevzdali a ostali verní svojej krajine až do konca,“ hovorí sýrsky prezident Bašár Assad.

Toto víťazstvo však bolo podľa viacerých zdrojov vykúpené krvou civilistov. Sýrski vojaci mali pri vyháňaní povstalcov strieľať do všetkého čo sa hýbalo vrátane žien a detí. Vraždenie ukončilo prímerie. Pod dohľadom Ruska odchádzajú z Aleppa ďalej  na západ vozidlá s ranenými, ženami a deťmi.

Viac..  M. Klus: Otvorenie Európskeho orgánu práce v Bratislave je míľnikom členstva Slovenska v EÚ

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

lexmann

Miriam Lexmann: So znepokojením sledujem koncentráciu 92-tisíc ruských vojakov a vojenskej techniky na hraniciach s Ukrajinou

BRATISLAVA – Ruská federácia v posledných dňoch pri hraniciach s Ukrajinou rozbehla mimoriadne veľké vojenské …