Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / Aké sú bezpečnostné opatrenia na slovenských vianočných trhoch?
kalinak
Minister vnútra SR Robert Kaliňák. PHOTO: © European Union- EP.

Aké sú bezpečnostné opatrenia na slovenských vianočných trhoch?

BRATISLAVA, PRAHA, VIEDEŇ / Po pondelkovom útoku na vianočných trhoch v Berlíne posilnili mnohé európske štáty bezpečnostné opatrenia. Ako vyzerajú v skutočnosti? Ani krajské riaditeľstvo v Bratislave, ani policajné prezídium sa k prijatým opatreniam nevyjadrujú. 

Slovensko

Posilnené bezpečnostné opatrenia bolo cítiť po tragédii v Berlíne aj na Slovensku. Policajti v priebehu dňa hliadkovali aj na bratislavských vianočných trhoch.

S kamerou sme chodili z jedného konca trhov na druhý takmer dve hodiny. Až potom sme pri služobnom aute našli troch mužov v tmavých uniformách a boli po zuby ozbrojení. Ani ich prítomnosť a ani udalosti v Berlíne neodradili stovky domácich a turistov navštíviť trhy v hlavnom meste.

Mestská polícia je v koordinácií so štátnou. Magistrát mesta má v teréne aj takzvaných správcov vianočných trhov – zamestnancov úradu, v civilnom oblečení, ktorí dohliadajú na poriadok a bezpečnosť.

Viac..  USA sú pripravené začať jednania s Iránom, aby odvrátili ďalšie hrozby. Iránsky veľvyslanec pri OSN ale spoluprácu vylúčil

Česká republika

Aj na bezpečnosť vianočných trhov v Prahe dohliadali v utorok desiatky ozbrojených policajtov. Hovorkyňa českej polície potvrdila, že prísne bezpečnostné opatrenia prijala polícia práve preto, že Česká republika sa nachádza blízko Nemecka. Netýka sa to však len centra hlavného mesta ale aj všetkých miest, kde je zvýšený počet ľudí.

Rakúsko

Pohodovú atmosféru na Slovákov obľúbených vianočných trhoch vo Viedni nenarušil ani včerajší atak v Berlíne. Medzi stánkami hliadkovalo oveľa viac policajtov než býva zvykom. Berlínsky teror návštevnosť zatiaľ pravdepodobne neovplyvnil a asi už ani neovplyvní. Na trhoch boli okrem domácich aj celé zájazdy turistov vrátane tých školských.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

hydina

Najviac ohrozené vtáčou chrípkou sú veľkochovy nosníc s voľným výbehom, upozorňuje únia hydinárov

BRATISLAVA – Na Slovensku sa vtáčia chrípka, tak ako teraz, aj v minulosti vyskytovala iba …