Domov / ĽUDIA / Útok v Berlíne dokázal, že Angela Merkel zlyhala, píše Time
angela-merkel
Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union.

Útok v Berlíne dokázal, že Angela Merkel zlyhala, píše Time

BERLÍN / Nikto z nemeckých politikov (okrem tých z protiprisťahovaleckej partaje AFD) to síce ešte nahlas nepovedal, ale pondelkový masaker v Berlíne naplno obnažil najväčšiu slabosť kancelárky Angely Merkel. Teraz už je nad slnko jasné, že svojou ústretovou politikou do Nemecka importovala terorizmus. A občania – zatiaľ na sociálnych sieťach – právom žiadajú, aby jasne povedala, ako bude problém riešiť, píše magazín Time na svojom webe.

“Bolo to jej rozhodnutie pustiť minulý rok do Nemecka stovky tisíc migrantov, ktorí mnohokrát nemali ani pas, čo polícii znemožnilo zistiť aspoň to, o koho ide a odkiaľ prichádza,” pripomína americký denník.

Konfrontovaná s tragickými dôsledkami sa kancelárka opäť nedokázala k veci postaviť čelom. Nepriznala chybu a nesľúbila, že sa aspoň pokúsi ponúknuť riešenie. Tak ako vždy teroristický útok iba odsúdila ako “odporný čin”.

Viac..  Je bežné, že lídri na prvej schôdzke nenájdu dohodu na menách šéfov inštitúcií, tvrdí Hajko

“Ak sa ukáže, že to urobil človek, ktorý v Nemecku požiadal o azyl a o ochranu, bude to hrozné. Bude to útok proti občanom, ktorí pomáhajú utečencom. Milióny ľudí vrátane mňa sa pýtajú, ako je možné, že na vianočných trhoch, ktoré sú oslavou života, dôjde k vražde? Na túto otázku odpoveď nemám,” povedala Merkel na utorkovej tlačovej konferencii, na ktorú čakal celý svet, a odišla.

Pred straníckym zjazdom svojej strany CDU Merkel predsa len trochu obrátila. Hovorila o zákaze zahaľovania a sľubovala, že už opakovanie ďalšej masívnej imigračnej politiky nepripustí.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

zamestnanci

Nemci volajú po pracovnej sieste. Slováci by podľa odborárov dvojhodinovú pauzu nechceli

BRATISLAVA / Potrebujeme poludňajšiu siestu, tie horúčavy sa nedajú vydržať. Sú to slová pracovníkov z krajiny, …