Domov / ĽUDIA / Útok v Berlíne dokázal, že Angela Merkel zlyhala, píše Time
angela-merkel
Nemecká kancelárka Angela Merkel. PHOTO: © European Union.

Útok v Berlíne dokázal, že Angela Merkel zlyhala, píše Time

BERLÍN / Nikto z nemeckých politikov (okrem tých z protiprisťahovaleckej partaje AFD) to síce ešte nahlas nepovedal, ale pondelkový masaker v Berlíne naplno obnažil najväčšiu slabosť kancelárky Angely Merkel. Teraz už je nad slnko jasné, že svojou ústretovou politikou do Nemecka importovala terorizmus. A občania – zatiaľ na sociálnych sieťach – právom žiadajú, aby jasne povedala, ako bude problém riešiť, píše magazín Time na svojom webe.

“Bolo to jej rozhodnutie pustiť minulý rok do Nemecka stovky tisíc migrantov, ktorí mnohokrát nemali ani pas, čo polícii znemožnilo zistiť aspoň to, o koho ide a odkiaľ prichádza,” pripomína americký denník.

Konfrontovaná s tragickými dôsledkami sa kancelárka opäť nedokázala k veci postaviť čelom. Nepriznala chybu a nesľúbila, že sa aspoň pokúsi ponúknuť riešenie. Tak ako vždy teroristický útok iba odsúdila ako “odporný čin”.

Viac..  Čo nové vo svete? Prinášame Vám prehľad uplynulého 10. týždňa 2019

“Ak sa ukáže, že to urobil človek, ktorý v Nemecku požiadal o azyl a o ochranu, bude to hrozné. Bude to útok proti občanom, ktorí pomáhajú utečencom. Milióny ľudí vrátane mňa sa pýtajú, ako je možné, že na vianočných trhoch, ktoré sú oslavou života, dôjde k vražde? Na túto otázku odpoveď nemám,” povedala Merkel na utorkovej tlačovej konferencii, na ktorú čakal celý svet, a odišla.

Pred straníckym zjazdom svojej strany CDU Merkel predsa len trochu obrátila. Hovorila o zákaze zahaľovania a sľubovala, že už opakovanie ďalšej masívnej imigračnej politiky nepripustí.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

zemegula

Čo nové vo svete? Prinášame vám prehľad uplynulého 14. týždňa 2019

EURÓPSKA KOMISIA PONÚKLA BRITÁNII ODKLAD BREXITU O ROK EUROZÓNA: Miera nezamestnanosti v eurozóne aj vo …