EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DEŠTATISTIKY EUROPOSLANCOVPONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ZAUJÍMAVOSTI / MastersGate otvára slovenským aj českým e-shopom bránu k úspešnému podnikaniu
mastersgate
Minuloročný víťaž súťaže MastersGate Jaroslav Chrapko (zakladateľ online obchodu Dedoles) s účastníkmi pozdieľal osobnú skúsenosť s budovaním úspešného e-shopu. PHOTO: Archív MastersGate.

MastersGate otvára slovenským aj českým e-shopom bránu k úspešnému podnikaniu

Obchodníci, ktorí podnikajú online, sa majú načo tešiť. V roku 2017 sa opäť medzi sebou pobijú tie najúspešnejšie slovenské a české e-shopy. Môžu sa prihlásiť do súťaže MastersGate a získať tak možnosť nakopnúť svoj online biznis ako nikdy predtým. Tento unikátny slovensko-český projekt vzdeláva a inšpiruje subjekty z e-commerce. Víťazom zaručuje ročný akceleračný program, ktorý naštartuje ich výsledky tým správnym smerom.

Prvý ročník tohto jedinečného projektu prebiehal minulý rok pod menom Eshop Akcelerátor. Súťaž je určená pre všetky e-shopy – od začínajúcich až po tie zabehnuté, ktoré hľadajú nové inšpirácie pre svoj ďalší rozvoj.

O hmatateľnom prínose súťaže sa vyjadril Martin Mrva, marketingový manažér online obchodu Dedoles, ktorý v predchádzajúcom ročníku zvíťazil v kategórii E-shopy pripravené na export: MastersGate nám pomohol práve v tom momente, keď sme to potrebovali najviac. Za najhodnotnejšie považujeme konzultácie s e-commerce odborníkmi, ktorí nám vždy vedeli poskytnúť kvalifikovanú pomoc a taktiež výhodnejšie podmienky od partnerov tejto súťaže.  Vďaka MastersGate sme dokázali posilniť pozíciu na domácom slovensko-českom trhu, no taktiež efektívne expandovať do Rakúska, Maďarska, Rumunska a Nemecka, ktoré v súčasnosti tvoria viac ako 50% nášho obratu.”

Celý projekt MastersGate je postavený na 3 základných pilieroch a prebieha kontinuálne od leta 2016 až do konca roka 2017. Úvodnú časť tvorila séria vzdelávacích podujatí, ktoré sa konali počas jesene 2016 v 5 slovenských a českých mestách. Podujatí sa zúčastnilo viac ako 250 návštevníkov. Účastníci si vypočuli nielen e-commerce špecialistov, ale aj príbehy úspešných e-shopov, ktoré zvíťazili v prvom ročníku tohto výnimočného projektu.

Viac..  Aké sú vaše počítačové zručnosti? Otestujte sa, štartuje IT Fitness test 2017
mg
Projektový manažér Peter Jakuš predstavil súťaž MastersGate viac ako 130 účastníkom bratislavského Kick-off eventu, ktorý sa konal začiatkom novembra 2016.

Druhým pilierom je samotná súťaž určená pre všetkých, ktorí majú záujem posunúť svoj online biznis na vyšší level. Súťaž prebieha v kategóriách Skokani a exportéri, Bricks to clicks (kamenné obchody alebo distribučné siete, ktoré začali podnikať online) a Malé a stredné e-shopy. Záujemcovia sa môžu do nej prihlásiť až do 31. januára 2017. Odborná porota a verejnosť vyberú víťazov jednotlivých kategórií, ktorí získajú hlavné ceny. Finále MastersGate sa bude konať v apríli 2017 a bude mať podobu veľkolepej e-commerce konferencie s 200 účastníkmi.

Hlavnou motiváciou a pomyselnou čerešničkou na torte celého projektu je ročný akceleračný program pre víťazné e-shopy, ktorý zahŕňa mentoring a konzultácie od partnerov  súťaže. E-shopy si budú môcť vybrať služby, ktoré budú mať pre nich tú najvyššiu pridanú hodnotu. Víťazi nezískavajú len samotné nové vedomosti, ale aj ľudí, ktorí ich prevedú ich implementáciou a odovzdajú im neoceniteľné skúsenosti, ktoré ich povedú na ceste k úspechu.

MastersGate organizačne a odborne zastrešuje spoločnosť ui42, priekopník v online podnikaní na Slovensku, ktorá už  od roku 1997 ponúka inovatívne webové riešenia a rozvíja tým slovenskú online podnikateľskú sféru. Prihlásiť sa do súťaže môžete na stránke MastersGate.

O dac

Odporúčame pozrieť

eshop

Ako mať úspešný e-shop na Slovensku a v Čechách? Súťaž MastersGate vzdeláva a inovuje

MastersGate je súťaž pre začínajúcich aj skúsených podnikateľov, ktorí predávajú svoje výrobky a služby prostredníctvom …