Domov / POLITIKA / Malta preberá predsedníctvo, jej europoslanci očakávajú výzvy ako brexit či migrácia
PHOTO © European Union

Malta preberá predsedníctvo, jej europoslanci očakávajú výzvy ako brexit či migrácia

Štafetu rotujúceho predsedníctva prevzala na ďalších šesť mesiacov Malta. Podobne ako pri našej krajine ide o prvú skúsenosť malého ostrova v hľadaní kompromisov na celoeurópskej úrovni.

Obdobie slovenského predsedníctva sa skončilo a po ňom prichádzajú na rad Malťania. Čaká ich množstvo pretrvávajúcich otvorených diskusií v súvislosti s migračnou krízou či s otázkou brexitu. Maltský europoslanec David Casa tvrdí, že predsedníctvo prišlo na túto krajinu práve v časoch najväčších výziev. Tie sa týkajú aj blížiacich sa volieb vo Francúzsku a v Holandsku.

Podľa názorov niekoľkých maltských europoslancov, medzi ktorými je aj Alfred Sant, Miriam Dalliová či Robert Metsola, bude krajina čeliť viacerým ťažkostiam súvisiacich nielen s európskymi voľbami ale aj s odchodom Británie z európskeho spoločenstva. Stále však považujú za dôležité napredovať v jasných európskych plánoch akými je aj jednotný digitálny trh, bezpečnosť či migračná politika.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä dlhodobý rozpočet a pitnú vodu

Podľa Marlene Mizziovej by Európa mala naslúchať ľuďom a týmto smerom by sa malo uberať aj predsedníctvo Malty.

O jen

Avatar

Odporúčame pozrieť

Lexmann

Miriam Lexmann bude pôsobiť vo výboroch EP pre zamestnanosť, sociálne veci, zahraničie i bezpečnosť

Poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Miriam Lexmann (EĽS/KDH), ktorá obsadila mandát po zaujatí tzv. brexitového miesta, …