EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ŠKOLSTVO / Monika Beňová: Erasmus+ budú môcť študenti využívať ešte intenzívnejšie
benová
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: European Union- EP.

Monika Beňová: Erasmus+ budú môcť študenti využívať ešte intenzívnejšie

Úvod tohto týždňového plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) bude dnes popoludní venovaný aj hodnoteniu doterajších výsledkov výmenného programu Erasmus+. V súčasnej podobe funguje od roku 2014, čiže niečo viac ako dva a pol roka.

Ide o úspešný európsky nástroj určený na podporu mobility v oblasti vzdelávania, športu, odbornej prípravy a medzi sektorovej spolupráce. Možnosti ponúka najmä študentom, ale aj pedagogickým zamestnancom, pracovníkom s mládežou či dobrovoľníkom. Umožňuje im zbierať praktické skúsenosti, zdokonaľovať sa v jazykoch, či jednoducho poznávať rozmanité vzdelávacie systémy a kultúru jednotlivých krajín. To má pozitívny dopad na zvyšovanie ich kvalifikácie a celkové uplatnenie sa,“ priblížila poslankyňa EP Monika Flašíková Beňová.

Program sa momentálne nachádza približne v polovici svojho plánovaného trvania. Priebežné vyhodnocovanie jeho výsledkov je potrebné. Povedie to k jeho ďalšiemu zefektívneniu a odstráneniu prípadných administratívnych prekážok a intenzívnejšiemu využívaniu, uviedla europoslankyňa. Dôležité bude tiež primerané navýšenie rozpočtu, ktorý dokáže uspokojiť pretrvávajúci vysoký záujem.

Viac..  Európska únia ruší kvóty na cukor

Kľúčová je aj motivácia ísť na zahraničný výmenný pobyt. Napríklad v prípade našich študentov sú v skutočne veľkej obľube predovšetkým niektoré južnejšie destinácie. Je však potrebné, aby pri rozhodovaní zohľadňovali okrem priaznivých poveternostných podmienok, oveľa viac aj kvalitu vyberaných škôl,“ uzavrela Monika Flašíková Beňová.

O dac

Odporúčame pozrieť

les

EÚ chce, aby sa využívanie pôdy a lesov stalo udržateľnejším a šetrnejším ku klíme

Rada pre životné prostredie schválila svoju rokovaciu pozíciu (všeobecné smerovanie) k nariadeniu, ktorým sa zavádzajú nové pravidlá …

 • Samir Assaad A Optimsas

  Ponúkame…Ideálny…systém
  VZDELÁVACÍCH KURZOV A DOUČOVANIA
  Angličtiny, Arabčiny, Slovenčiny pre cudzincov, Matematiky a Fyziky:
  https://www.facebook.com/kurzydoucovanie/
  Práve otvárame nové kurzy.
  Tešíme sa na Vás 🙂